Харків, який залишається однією з ключових мішеней для ворога, зіткнувся з новою, більш підступною загрозою з боку росіян. Про це повідомив мер міста Ігор Терехов.
За словами міського голови, протягом тижня, 19-25 травня по Харкову було сім влучань. Руйнування, як і раніше, торкнулися виключно цивільної інфраструктури: приватні будинки та багатоповерхівки, типографія та офісні приміщення.
Внаслідок російських ударів постраждали 11 людей. У тому числі 14-річний хлопець – він отримав черепно-мозкову травму. Ці удари Харків витримав без жертв, додав Ігор Терехов.
"Вперше за весь час повномасштабного вторгнення противник застосував FPV-дрон з бойовою частиною на базі Ручного протитанкового гранатомета", – розповів мер.
Як вважає Терехов, це нова, ще більш підступна загроза, що свідчить про спробу знайти "вразливі місця" в обороні міста.
Більше про ситуацію в Харкові
Раніше мер Харкова повідомляв, що від початку широкомасштабного вторгнення саме квітень 2025 року став рекордним за кількістю обстрілів. Впродовж 21-27 квітня російські військові 54 рази атакували місто різними типами ракет: Х-35, Х-101, Х-59 та “Іскандерами”. Ворог також завдавав ударів “шахедами” та БПЛА типу “Молния”.
За словами міського голови, квітень також став рекордним за масштабами руйнувань. Від прямих влучань та вибухових хвиль постраждали 533 будівлі – це найбільша з початку широкомасштабної війни кількість пошкоджених російськими обстрілами будівель у Харкові.
12 травня в етері національного телемарафону Терехов розповів, що в Харкові через російські обстріли пошкоджено близько 12 тисяч будівель. 70% з них – це житловий фонд.
Попри майже щоденні обстріли у місті працюють державні, комунальні та приватні підприємства. Щоранку на лінії виходить транспорт, в домівках містян є світло, вода, газ.
Також працюють чотири підземні школи, збудовані вже після широкомасштабного вторгнення РФ. Заплановано відкриття ще трьох таких навчальних закладів.

