Полковник Олександр Сак (позивний Стафф) очолить 59-ту окрему штурмову бригаду. На цій посаді він замінить Богдана Шевчука, якого призначили комбригом 59 ОШБр у квітні 2024 року.
Про це повідомляють hromadske та "Українська правда" з посиланням на джерела у бригаді.
За словами джерел, після призначення Сака в бригаді "очікують на зміни".
Один із командирів 59 бригади сказав, що кадрова ротація стала для нього несподіванкою.
"Ми доволі міцно стоїмо на цьому напрямку, якщо порівнювати з іншими бригадами, і втрати мінімальні. Час покаже, як буде далі", – розповів співрозмовник видання.
До попереднього командира Богдана Шевчука у війську ставлять по-різному, зазначає hromadske з посиланням на співрозмовників у 59-й ОШБр та у батальйоні 68 бригади.
"Одні розповіли нам про проблеми, які виникли після призначення Шевчука, а другі — навпаки, підтримали його", – йдеться в матеріалі.
Нещодавно відома парамедикиня “Пташка” (Катерина Поліщук) звинуватила Шевчука в "егоїзмі та сліпому карʼєризмі, пригніченні бойового духу та приниженні особового складу". За її словами, комбриг усував всіх "незгодних" командирів.
Також вона закликала президента Володимира Зеленського провести перевірку дій Шевчука.
Після цього головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський призначив перевірку у бригаді.
Більше про звільнення
Як стверджує УП, командувач Сил безпілотних систем Вадим Сухаревський, у підпорядкуванні якого з початку 2025 року знаходиться 59-та бригада, має напружені відносини з Шевчуком.
При цьому рішення про його звільнення ухвалив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, а не безпосередній керівник Вадим Сухаревський.
Як припускають співрозмовники видання, причиною кадрових ротацій "могло бути ускладнення обстановки" на тій ділянці Покровського напрямку, де тримає оборону 59 бригада.
Олександр Сак: що про нього відомо
31-річний Олександр Сак у війську вже понад 10 років після того, як здобув освіту в Національній академії сухопутних військ імені Гетьмана Петра Сагайдачного (факультет бойового застосування військ).
Він став на захист України навесні 2015 року у складі 93-ї Окремої механізованої бригади. Службу проходив біля Донецького аеропорту, стримував російських загарбників у Пісках.
Був ініціатором створення безпілотного підрозділу Signum.
У 2022-2023 роках Олександр Сак командував новоствореною 47 окремою механізованою бригадою "Маґура", а з 2024 року — 53 бригадою.
Зазначимо, що комбат 47-ї бригади “Магура” Олександр Ширшин нещодавно подав рапорт на звільнення. За словами військового, його терпець урвався через “дебільні завдання” від військового керівництва.
