Сполучені Штати не підтримують ідею запрошення президента України Володимира Зеленського на саміт НАТО, що має відбутися в Гаазі.
Про це повідомляє італійське видання ANSA, посилаючись на дипломатичні джерела.
Як інформують журналісти, наразі запрошення на участь отримали лише чотири азійські країни:
- Японія;
- Південна Корея;
- Австралія;
- Нова Зеландія.
"Майже всі союзники висловили сумнів щодо цього рішення Вашингтона", – стверджує видання.
Одним із компромісних рішень, яке дозволить не виключати Київ із процесу, може стати проведення окремого формату зустрічі за участі міністрів оборони та закордонних справ.
Передбачається, що це питання буде розглянуто під час неформальної наради глав зовнішньополітичних відомств, яка відбудеться 14 травня в Анталії.
У ЗМІ також з’явилась інформація, що Нідерланди, як приймаюча сторона саміту в Гаазі, прагнуть максимально скоротити його порядок денний, аби уникнути можливих розбіжностей із Дональдом Трампом.
Згідно з планом, саміт обмежиться офіційною вечерею, яку організує королівська родина Нідерландів для лідерів країн, а також одним засіданням, присвяченим зростанню оборонних витрат і фіналізації цілей щодо розвитку спроможностей НАТО.
Детальніше про саміт
Саміт Альянсу запланований на період з 24 по 26 червня. Вперше з моменту заснування в 1949 році його прийматимуть Нідерланди.
Напередодні цієї події держсекретар США Марко Рубіо заявив, що Вашингтон наполягатиме на збільшенні оборонних витрат членів НАТО до 5% від ВВП. Самі Сполучені Штати також планують наростити свої військові витрати.
Крім того, сьогодні в Белеку, що розташований у турецькій провінції Анталія, стартувала дводенна неформальна зустріч глав зовнішньополітичних відомств країн оборонного блоку.
Основну увагу учасники саміту приділять ключовим викликам безпеки для НАТО. Зокрема, нарощуванню оборонних витрат держав-членів і пошукам шляхів завершення війни між Росією та Україною.
