Побиття працівником ТЦК цивільного, яке сталося декілька днів тому в Харкові, не можна замовчувати.
Бо йдеться не про черговий інцидент, а про питання справедливості, заявив мер Харкова Ігор Терехов.
Він розповів, що жертвою нападу став вчитель історії, прав людини та "Захисту Вітчизни". Педагог водночас є класним керівником 8 класу. Освітянин мав законне право на бронь і під час зустрічі з представниками Територіального центру комплектування надав відповідні документи.
"Все це зафіксовано на опублікованих кадрах, як і те, що він не порушував закон, не провокував конфлікту і не чинив опору. Він поводився спокійно і не виявляв жодної агресії, але це не зупинило застосування до нього сили", – наголосив Терехов.
Він переконаний, що такі випадки б’ють по довірі до держави й знецінюють подвиг справжніх захисників.
Мер також закликав правоохоронців провести повне розслідування та покарати винного.
"Це вже не просто черговий інцидент – це принципове питання справедливості, яке особливо важливе в умовах війни, коли кожен, хто носить однострій, має бути прикладом честі, а не навпаки", – вважає Терехов.
Водночас він запропонував не узагальнювати, адже в ТЦК, як вважає Ігор Терехов, працює багато достойних людей, які щиро служать Україні.
Що передувало
11 травня в соцмережах поширили відео, на якому декілька людей у військовій формі оточили чоловіка у цивільному одязі. За даними соцмереж, це працівники Харківського обласного ТЦК перевіряли документи на вулиці Примерівській у Харкові.
У ролику зафільмовано, що один з військових двічі вдарив чоловіка в живіт. Перед тим, як завдати удару, він оглядався навколо, начебто перевіряючи, чи не спостерігають за ними.
Також видно, що цивільний поводиться спокійно, не виявляє жодної агресії. Проте це не завадило Харківському обласному ТЦК звинуватити його у провокуванні конфлікту. У військкоматі також заявили, що за фактами, зафільмованими на відео, призначено службову перевірку. І пообіцяли притягнути до відповідальності осіб, які будуть визнані винними за результатами розслідування.
За інформацією соцмереж, напад здійснив Сергій Воловик. Начебто його фото на тлі будівлі за написом “Белгород” було оприлюднене у низці Telegram-каналів. Коли та за яких обставин було зроблено фото – не уточнюється.
