7 травня на 72 році життя помер Микола Федорук, народний депутат України 8 скликання та багаторічний міський голова Чернівців.
Про це повідомив чинний мер Чернівців Роман Клічук на своїй сторінці у Facebook.
Він наголосив, що Микола Федорук присвятив своє життя служінню громаді.
"Чернівці багато чим зобов’язані Миколі Трохимовичу. Саме за його каденції наше місто змінювалося, не втрачаючи при цьому своєї унікальної душі. Він був людиною, яка жила Чернівцями і для Чернівців”, – написав посадовець.
Внесок Федорука у розвиток Чернівців, області та держави загалом важко переоцінити, вважає керівник Чернівецької обласної військової адміністрації Руслан Запаранюк. Він повідомив, що з глибоким сумом сприйняв звістку про смерть цієї людини.
"Микола Трохимович був справжнім патріотом, мудрим керівником і людиною, яка завжди ставила інтереси громади понад усе", – наголосив Запаранюк.
Він та чинний мер Чернівців висловили щирі співчуття рідним померлого.
Микола Федорук помер після тривалої хвороби, інформує видання "Молодий буковинець".
Чим запам’ятався Микола Федорук
Чернівчани чотири рази поспіль з 1997 по 2011 рік обирали мером свого міста Миколу Федорука. Під час четвертих виборів він впевнено випередив своїх конкурентів, набравши 63% голосів.
Як пише "Молодий буковинець", багаторічний мер підтримував збереження європейської ідентичності Чернівців. Федорук казав про місто так:
“Щоб побачити Європу, їдьте в Чернівці”.
Президенти двічі нагороджували Федорука орденами “За заслуги”: вперше у 2000 році – за внесок у становлення та розвиток місцевого самоврядування, а вдруге у 2008 – на 600-річчя міста, коли глава держави відзначив його внесок у соціально-економічний, науковий та культурний розвиток міста Чернівці.
У березні 2011 року депутати міської ради достроково припинили повноваження Федорука, аргументуючи це "порушенням Конституції України, законів України та незабезпеченням здійснення наданих йому повноважень". Тоді повноваження міського голови почав тимчасово виконувати секретар ради Віталій Михайлішин.
Таке рішення міськради викликало спротив частини чернівчан. Вони спробували організувати референдум про недовіру міськраді. Однак цей захід не відбувся.
Михайло Федорук тричі балотувався до Верховної ради: у 2012, 2014 та 2019 роках. Перші два рази успішно. Третя спроба потрапити до парламенту виявилася для політика невдалою.
