Державний секретар США Марко Рубіо не візьме участі в переговорах 23 квітня у Лондоні, спрямованих на пошук шляхів завершення війни в Україні.
Як повідомила речниця Держдепу США Тамі Брюс, причиною стали "логістичні труднощі", передає CNN.
Натомість Вашингтон на перемовинах представлятиме спецпосланець Дональда Трампа з питань України та Росії — Кіт Келлог.
Як відомо, на ці переговори покладались значні сподівання після зустрічі у Парижі, де представники США, Великої Британії, Франції та Німеччини обговорили американський план припинення війни.
Крим і позиція України
Ключовим пунктом американського плану є визнання російського контролю над Кримом, що суперечить офіційній позиції України.
Увечері 22 квітня президент Володимир Зеленський чітко заявив, що Україна не визнає окупацію півострова, наголошуючи на неможливості переговорів щодо цього питання, оскільки це суперечить Конституції. Разом із тим він заявив, що готовий до переговорів із РФ.
Складність переговорного процесу
Переговори в Лондоні відбуваються на тлі публічного висловлення розчарування американських чиновників щодо відсутності прогресу в переговорному процесі. Раніше Дональд Трамп заявляв, що США продовжать переговори лише за умови “ентузіазму” обох сторін щодо завершення війни. Марко Рубіо також попереджав, що США можуть вийти з переговорного процесу, якщо найближчим часом не побачать результату.
Однак під тиском адміністрації Трампа сторони вперше за роки заявили про готовність до прямих контактів. На початку цього тижня президент РФ Володимир Путін не виключив можливість перемовин щодо припинення атак на цивільні об’єкти, однак наголосив на потребі "чіткого визначення" таких цілей.
Цього тижня до Москви вирушає спецпредставник Трампа на Близькому Сході Стів Віткофф, аби продовжити консультації з Путіним. У Білому домі заявили, що переговори "рухаються у правильному напрямку", однак утримались від конкретних прогнозів.
