Колишній ведучий підсанкційних телеканалів “Наш” і “NewsOne” Макс Назаров (справжнє ім’я Назар Діордіца) сплатив заставу і наразі не перебуває під вартою.
Про це з посиланням на власні джерела повідомляє Суспільне.
Як відомо, він підозрюється в поширенні російської пропаганди.
Макс Назаров: хід його справи
Нагадаємо, 18 січня Служба безпеки України повідомила, що зібрала переконливі докази та висновки незалежних експертиз, які підтверджують його антиукраїнську діяльність.
Згідно з матеріалами слідства, після початку повномасштабного вторгнення Росії Назаров створив власний YouTube-канал. На ньому він активно транслював кремлівські наративи. Для цього журналіст запрошував проросійських “політекспертів”, багато з яких зараз переховуються в Росії. Під час ефірів він та його гості виправдовували збройну агресію РФ та воєнні злочини, включно з ракетними ударами по цивільній інфраструктурі України.
21 січня Соломʼянський районний суд Києва взяв Назарова під варту на 60 діб з альтернативою внесення застави у 12 мільйонів гривень.
На засіданні підозрюваний висловив обурення рішенням суду, назвавши його “несправедливим”. Він підкреслив, що не скоїв жодного злочину, зокрема того, який йому закидають. При цьому запевняв, що планує оскаржити це рішення в апеляційному порядку.
“Жодного разу, ніколи у своєму житті ні морально, ні якимось іншим чином не зраджував Україну, ні своїм принципам, ні Конституції. Під час повномасштабного вторгнення жодного разу не залишав територію України, працював на благо України”, – сказав він у суді.
Назаров також наполягає, що журналіст не може бути відповідальним за висловлювання гостей у прямому ефірі.
Пізніше, 19 березня, суд продовжив тримання під вартою до 18 квітня 2025 року, водночас зменшивши суму застави до 8,5 мільйонів гривень.
