Світові фондові ринки відреагували зростанням на заяву президента США Дональда Трампа, що масштабні мита відкладаються на декілька місяців. Через це статки найбагатших людей світу за день сукупно збільшилися на $304 млрд. Найбільше заробив Ілон Маск.
Про це повідомляє Bloomberg.
Індекс S&P 500 продемонстрував зростання найбільше з 2008 року, компенсувавши різкі втрати за останні кілька днів і збільшивши статки 500 найбагатших людей світу в середньому на 3,5%.
Також зріс Індекс Nasdaq Composite, піднявшись максимально за останні 24 роки.
Загальний приріст капіталу у середу, 9 квітня, побив попередній рекорд в $233 млрд, встановлений у березні 2022 року.
Повідомляється, що позитивна динаміка поширилися з американського на азійський ринок.
Хто найбільше заробив на митній паузі
Генеральний директор Tesla Inc. Ілон Маск за один день додав до своїх статків $36 млрд, коли акції виробника електромобілів підскочили на 23%. Це найбільший одноденний прибуток.
Марк Цукерберг з Meta Platforms Inc отримав майже $26 млрд.
Замикає трійку мільярдерів, що найбільше заробили через відтермінування мит Трампа, Дженсен Хуанг з Nvidia Corp. Він збільшив свої статки на $15,5 млрд, оскільки акції виробника чіпів підскочили на 19%.
Більше про мита Трампа
З ініціативи президента Трампа США з 5 квітня запровадили для Євросоюзу та 183 країн світу базові мита у розмірі 10%. З 9 квітня для частини з них почали діяти індивідуальні тарифи. Наприклад, для Євросоюзу у 20%, Ізраїлю – 17%, Південної Кореї – 25%.
Світові фондові ринки відреагували падінням на нову тарифну політику Трампа. 500 найбагатших людей світу втратили разом за один день $208 млрд. Зокрема, Марк Цукерберг втратив $17,9 млрд після падіння акцій Meta на 9%. Джефф Безос через падіння акцій Amazon на 9% “збіднів” на $15,9 млрд.
Несподіванкою для багатьох стало рішення Трампа відкласти запровадження індивідуальних тарифів на 90 днів. Це стосувалося всіх, крім Китаю. Для цієї країни будуть діяти мита у 125%, заявив президент США ввечері 9 квітня.
