Військові ЗСУ на Донеччині взяли в полон двох громадян Китаю, які воювали на боці російсько-окупаційних військ.
Про це повідомив президент Володимир Зеленський у своєму Telegram.
“Наші військові взяли в полон двох громадян Китаю, які воювали в складі російської армії. Це відбулося на території України – на Донеччині. Є документи цих полонених, банківські картки, особисті дані", – зазначив очільник країни.
За словами українського лідера, бійці ЗСУ вступили в бій з шістьма китайськими військовими на Донеччині в межах населених пунктів Тарасівка і Білогорівка. Після чого двох громадян КНР взяли в полон.
Раніше низка ЗМІ повідомляла, що серед підрозділів окупантів є значно більше громадян Китаю. Зараз триває з’ясування всіх обставин, над чим працюють розвідка, СБУ та відповідні підрозділи Збройних Сил.
Також, за словами президента, він доручив міністру закордонних справ України терміново зв’язатися з Пекіном, щоб з’ясувати, як влада КНР планує реагувати на цю ситуацію.
Зеленський зазначив, що залучення Росією Китаю до бойових дій, як безпосередньо, так і опосередковано, є явним сигналом того, що російський диктатор Путін готовий робити все, окрім завершення війни.
“Він шукає, як воювати далі. На це точно потрібна реакція. Реакція Сполучених Штатів, Європи та всіх у світі, хто хоче, щоб був мир”, – написав він.
Іноземні солдати на боці РФ
У січні стало відомо, що українські військові на Курщині захопили в полон північнокорейських солдатів. Незабаром після цього Володимир Зеленський опублікував відео допиту полонених військових зі слідчими СБУ.
Під час допиту один із солдатів КНДР зізнався, що не знав, проти кого вони насправді воюють.
17 березня відбулися телефонні переговори між високопосадовими дипломатами Південної Кореї та України. Міністр закордонних справ Південної Кореї Чо Те Юль обговорив з українським колегою Андрієм Сибігою ситуацію з двома північнокорейськими військовими, яких було захоплено в полон.
