Президент США Дональд Трамп заявив про запровадження “взаємних мит” у відповідь на дії інших країн світу.
Про це повідомляє CNBC.
Система складається з базового тарифу у 10%, та індивідуального – його запровадять щодо окремих країн або обʼєднань. Ці мита будуть додаватись до базових.
Зокрема вони будуть встановлені на товари з Китаю (34%), Великої Британії (10%), ЄС (20%) Швейцарії (31%), Ізраїлю (17%) та інших країн світу. Однак від мит будуть звільнені Мексика та Канада.
Для України встановлені базові 10% мита на експорт товарів до Сполучених Штатів.
Одні з найвищих мит накладені на Камбоджу (49%), Лаос (48%), В’єтнам (46%).
Нові мита почнуть діяти з 9 квітня, а мінімальний базовий – з 5 квітня.
Примітно, що в загальному списку немає Російської Федерації. Як пояснив міністр фінансів США Скотт Бессент в інтерв’ю Fox News, РФ не увійшла до списку, бо “Сполучені Штати не торгують із Росією”. Він зазначив, що зараз щодо Росії діють санкції США.
Наслідки тарифної війни
Нові мита, про які оголосив президент США, серйозно похитнули стабільність американського фондового ринку, зазначає Financial Times.
За даними видання, ф’ючерси на американські фондові індекси впали ще більше, оскільки інвестори зважували наслідки взаємних тарифів, які запровадив Дональд Трамп.
Контракти на індекс S&P 500 знизилися більш ніж на 3%, а контракти на технологічний індекс Nasdaq 100 впали на 4%.
Ситуація гірша, ніж очікувалося, і прикрашати її марно, прокоментували розвиток подій в BNP Paribas Asset Management.
Водночас міністр фінансів Бессент порадив торгівельним партнерам США утриматися від відповіді на нові мита Трампа. Якщо відповіді не буде, запроваджені тарифи залишаться найвищими, попередив той.
Він додав, що деякі країни вже звернулися до Білого дому, щоб почати торгівельні перемовини. За словами міністра, адміністрація Трампа "дасть деякий час на те, щоб все налагодилось", а потім "побачить, куди все іде".
