Починаючи з грудня 2024 року по березень 2025-го, кількість українців, які вважають, що президент Трамп – це поганий варіант для України, збільшилася у три з половиною рази.
Про це свідчать результати опитування, проведеного КМІС.
Як розповіли у Київському міжнародному інституті соціології, ставлення українців до новообраного президента США почали досліджувати невдовзі після виборів. Перед новим роком перемогу Дональда Трампа негативно сприйняли 21% українців. Опитування проведене 12-22 березня виявило, що таких вже 73%.
Водночас різко зменшилася кількість тих, хто вважає, що президент Трамп – це добре для України: з 54% до 19%.

Соціологи зазначили, що в грудні кожний четвертий опитаний вагався з оцінкою свого ставлення до американського лідера. 25% респондентів обрали відповідь важко сказати. У березні таких було 9%.
Більш як половина українців сумніваються, що при президенті Трампі Україна може розраховувати на справедливий мир. У грудні такої думки дотримувалися 31%.
"Наразі, за останніми даними, лише 18% очікують на скоріше чи повністю справедливий мир, а ще 21% вважають, що він буде почасти справедливим, почасти – ні", – розповіли у КМІС.

Більше про опитування
Дослідження, як змінилися настрої українців на тлі кардинального розвороту у зовнішній політиці США, свідчать про загрозливі тенденції. Як зазначив виконавчий директор КМІС Антон Грушецький, нинішні події можуть закласти фундамент антиамериканізму в Україні. В Україні й до 2025 року відчувалося певне розчарування діями США, а адміністрація Дональда Трампа досить рішуче посилює такі настрої.
Рівень загрози значно посилиться у разі недостатньо сильних кроків з боку Європи та, зокрема, у разі відсутності достатнього прогресу щодо вступу України до ЄС.
"Серед українців можуть розвинутися і фрустрація, і зрештою – антизахідні настрої. Цей сценарій буде сильним і руйнівним потрясінням як для України, так і для Європи та всього західного світу", – попередив Грушецький.
Як виявило опитування КМІС, українці у загальному понятті "захід" відокремлюють США та Європу.
Більшість опитаних українців вважають, що США втомилися від війни та хочуть натиснути, аби Київ пішов на поступки росіянам. Європу ж вважають союзником, який хоче, аби війна завершилася на прийнятних для України умовах.

Конкретизовані питання показали практично "дзеркальне" сприйняття Європи та США. Так, 64% опитаних вважають Європу союзником України, який хоче миру на прийнятних умовах (не згодні 28%).
Водночас 67% респондентів вважають, що США втомилися від України та тиснуть для поступок. Тих, хто має протилежну думку, — 24%.

