Менеджмент національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" діє всупереч економічній логіці, закуповуючи імпортний газ по 32,5 тис. грн за тисячу кубів. Водночас продає блакитне паливо за 17 тис. грн за тисячу кубометрів.
Про це заявив перший заступник голови комітету Верховної Ради питань енергетики та ЖКП Олексій Кучеренко.
"Дочірня компанія "Нафтогазу" "Укртрансгаз" купує імпортний газ вже по 32,5 тис. грн (790 доларів) за тисячу кубів. Купує дуже великими обсягами", – написав політик у Facebook.
За словами нардепа від ВО “Батьківщина”, вказана ціна більша ніж у два рази від розцінок, які діяли влітку 2024, коли газ потрібно було активно закачувати в сховища.
"Одночасно Нафтогаз продає свій газ на внутрішньому ринку по 17 тис. грн за куб, чим по суті його обвалює", – заявив Кучеренко.
Він додав, що водночас НАК "Нафтогаз" робить все можливе, щоб мінімізувати видобуток газу приватними компаніями.
Кучеренко переконаний, що за наслідки дій компанії, які суперечать економічній логіці, доведеться заплатити. Та поцікавився, на кого ляже тягар платежів й звідки брати гроші на підготовку до наступного опалювального сезону.
Політик також дорікнув прем’єру Денису Шмигалю та його уряду за бездіяльність, яка загрожує енергетичній стабільності України. А також заявив, що "Нафтогаз в нинішньому вигляді це повний тупик, і він не має права на існування".
Більше про "Нафтогаз" та підготовку до зими
Прем’єр Денис Шмигаль на засіданні уряду 15 жовтня заявив, що Україна накопичила достатньо вугілля та газу для проходження зими. За словами глави уряду, в українських газосховищах на той момент зберігалося 12,2 млрд кубів блакитного палива.
Однак офіційний план, який уряд поставив перед "Нафтогазом", передбачав, що в сховища має бути накопичено 13,2 млрд куб газу, зазначає "Європейська правда". Як пише видання, вже тоді експерти мали побоювання, що Україна може вийти із зими з майже порожніми сховищами.
На початку лютого запаси газу перетнули психологічну позначку 10% і опустилися нижче 3 млрд куб. м, свідчать дані Aggregated Gas Storage Inventory. Мова йде про обсяг палива, який фізично можна підняти з ПСГ.
Через дефіцит газу Тимчасова слідча комісія Верховної Ради з енергетики ініціювала аудит НАК "Нафтогазу".
