Попри те, що ЗСУ воюють переважно іноземною зброєю, партнери не надавали Україні озброєння та військової техніки в кількості, необхідної для активних наступальних дій.
Про це розповів перший заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк в інтерв’ю "Укрінформу".
За словами посадовця, Росія досі домінує в небі, а також переважає в особовому складі та в багатьох зразках озброєння та військової техніки.
Гаврилюк зазначив, що ключовим інструментом просування російської піхоти є масове застосування ворогом керованих авіабомб.
"Впродовж 2024 року російська авіація скинула на позиції наших воїнів та прифронтові міста близько 40 тисяч КАБів", – розповів заступник міністра оборони.
Він додав, що росіяни щодня скидають на цивільних та військових українців сотні КАБів. Не менше третини з цієї кількості, а деколи близько половини, – ворог застосовує на Курщині, намагаючись витіснити Збройні сили України.
Найбільш активно ворог атакував у грудні 2024 року – в деякі дні відбувалося понад 250 бойових зіткнень. Найвища інтенсивність – 292 зіткнення – зафіксована 15 грудня, розповів Гаврилюк.
Він підкреслив, що попри шалений тиск та згадані вище чисельні переваги ворог не зміг досягти стратегічної мети на жодній з ділянок фронту.
Зброя для ЗСУ: скільки надають партнери
Коментуючи забезпечення ЗСУ озброєнням та військовою технікою, генерал зазначив, що ця кількість залежить від потреб.
"Є поняття повної потреби для ведення бойових дій максимальної інтенсивності. Є поняття мінімально необхідної потреби для ведення, до прикладу, оборонних дій. Повна потреба не забезпечувалась ніколи", – сказав Гаврилюк.
Він уточнив, що приблизно 70% того, що Збройні сили використовували на полі бою, – міжнародна військова допомога.
Тож іноземна підтримка важлива, особливо у постачанні тих номенклатур озброєння, які Україна не виробляє, або виробляє недостатньо, додав заступник міністра оборони. Йдеться передусім про системи ППО, важку бронетехніку, артилерійські снаряди калібрів НАТО.
Зброя для ЗСУ: частка України
При цьому Гаврилюк розповів, що українські виробники освоюють випуск нових зразків зброї та техніки, нарощуючи обсяги виробництва.
Завдяки цьому за деякими напрямками, наприклад, у виробництві безпілотників, Україна наближається до самозабезпечення. Державне, замовлення, своєю чергою, все більше орієнтується на внутрішнього виробника.
"Торік на закупівлю ОВТ для ЗСУ майже 2/3 контрактів було укладено з українськими зброярами. Нам вдалося зменшити залежність від імпорту, до прикладу спеціальних бронеавтомобілів", – розповів Гаврилюк.
Він додав, що масштабування виробництва дронів певною мірою компенсувало нестачу далекобійних ракет.
