Правоохоронці затримали двох мешканців Київської області, які через помсту хотіли вбити першого заступника міністра охорони здоров’я Сергія Дуброва.
Про це повідомляє СБУ та Київська міська прокуратура.
За даними слідства, зловмисники мали намір застрелити Дуброва з пістолета. Як стверджують в Службі безпеки, фігуранти ретельно готувалися до замаху. Вони тривалий час ходили у приватний тир і практикували свої навички зі стрільби.
Застрелити першого заступника керівника МОЗ вони вирішили після ДТП, внаслідок якої загинула їхня знайома, розповіли у прокуратурі. Від отриманих в аварії травм постраждала померла у жовтні 2024 року в одній з лікарень Києва. Того дня у медзакладі чергував Сергій Дубров, який за фахом є лікарем-анестезіологом.
"Попри серйозні травми внаслідок аварії, друзі жінки вважали, що у її смерті винен саме лікар, тому вирішили його вбити", – розповіли в прокуратурі.

Як затримали підозрюваних
Операцію помсти вони готували впродовж кількох місяців. Уважно стежили за своєю "жертвою", вивчали його розпорядок дня та маршрути пересування.
Зловмисники слідкували за заступником голови МОЗ, дотримуючись правил конспірації: постійно змінювали автівки, в яких їздили за ним. Окрім цього вони вийняли квартиру у тому ж житловому комплексі, де мешкає посадовець, розповіли у поліції Києва.
Ліквідація мала статися найближчими днями, однак убивство попередили силовики. Вони затримали зловмисників, коли ті купували зброю, з якої планували застрелити Дуброва.

Наразі затримані за спробу замаху 29-річна та 36-річний мешканці Київщини перебувають під вартою. Їм оголосили про підозру за ч. 1 ст. 14, ч. 1 ст. 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство).
Під час обшуків за місцем проживання затриманих слідчі поліції вилучили зброю, набої, предмет, схожий на гранату, а також психотропні речовини. Вилучене направлено на експертизу.
Зловмисникам загрожує до 15 років позбавлення волі.

