Росія, використовуючи обман, змусила приблизно сотню громадян Індії брати участь у бойових діях проти України та затягує їхнє повернення, попри вимоги уряду Індії.
Про це повідомляє The Washington Post з посиланням на урядові джерела Індії.
Посилаючись на заяви індійського уряду та свідчення родин примусово завербованих, Росія залучила близько ста громадян Індії.
Вона обіцяла працевлаштування чи навчання. Однак згодом цих людей змусили служити у військових формуваннях і брати участь у війні проти України.
Зокрема, у січні цього року 32-річний електрик із південного індійського штату Керала Бініл Бабу став десятим громадянином Індії, який загинув на фронті. Цей випадок викликав хвилю обурення з боку індійської влади.
Представники Міністерства закордонних справ Індії повідомили, що це питання порушували як перед російською владою в Москві, так і перед російським посольством у Нью-Делі.
Вони також наголосили на своїй вимозі негайно звільнити індійських громадян, які ще перебувають на службі в російській армії.
Кремль неодноразово відкидав будь-які звинувачення, запевняючи, що індійських громадян зі складу збройних сил буде звільнено. Однак, попри активну співпрацю між урядами двох країн, індійці, які опинилися в російській армії, не мають можливості уникнути участі в бойових операціях.
“Ймовірно шахрайське вербування за останній рік стало однією з постійних точок напруженості між Індією і Росією, попри те, що вони розширюють свої економічні та військові зв’язки”, – пише WP.
Іноземні найманці РФ у війні проти України: що відомо
21 жовтня 2024 року Вікрам Місрі, секретар Міністерства закордонних справ Індії, заявив, що Індія повернула 85 своїх громадян. Їх через обман змусили підписати контракт із російською армією та відправили на фронт.
14 січня стало відомо про загибель ще одного громадянина Індії на війні в Україні. Ще один отримав поранення. Офіційний Нью-Делі заявив, що працює над якнайшвидшою демобілізацією своїх громадян з лав окупаційної російської армії.
Крім того, Російська Федерація отримала іноземне підкріплення з 11 000 військовослужбовців Північної Кореї. Частину з них вона залучає до бойових дій у Курській області, однак також намагається вербувати найманців по всьому світу.
Також відомо про підготовку найманців з Куби та африканських країн на одному з полігонів в окупованому Криму.
