Угорський прем’єр Віктор Орбан передбачає, що збройний конфлікт між Росією та Україною може добігти кінця у 2025 році. На його думку, подальший хід подій має лише два можливі сценарії.
Про це він заявив в інтерв’ю Magyar Nemzet.
Прем’єр-міністр Угорщини сказав, що очікує завершення війни в Україні у 2025 році. Після цього, за його словами, європейські держави, включаючи Угорщину, повернуться на шлях вагомих економічних досягнень.
Він зазначив, що Америка та Європа разом витратили близько 300 мільярдів євро на війну. Ці гроші могли б бути використані для швидкого покращення життя по всій Європі. А також вони допомогли б зупинити міграцію та створити нову європейську систему оборони, але замість цього вони були просто витрачені без користі.
На запитання журналіста про те, що станеться, якщо війна не завершиться, угорський прем’єр висловив свою думку: “Війна закінчиться у 2025 році. Або її можна буде завершити мирними переговорами, або одна з супротивних сторін буде знищена”.
Він додав, що через війну п’ята частина української території опинилася під окупацією, сотні тисяч людей загинули, інші зазнали каліцтв та травм, а тисячі родин залишилися без чоловіків та батьків.
Раніше він стверджував, що запропонував Україні “різдвяне перемир’я” та значний обмін військовополоненими. Та президент України відмовився від цієї ініціативи.
Також 17 грудня Зеленський різко розкритикував Орбана за спроби виступити посередником у війні в Україні. Він зазначив, що прем’єр не має жодних механізмів впливу на Росію.
Навіщо Орбану відносини з Путіним
Крім того, прем’єр-міністри Угорщини назвав російського диктатора Путіна “правильним партнером”.
Він зазначив, що зовнішня політика сильної держави має на меті створення дружніх відносин. Тому важливо, щоб якомога більше країн у світі прагнули до успіху угорців.
Орбан зазначив, що новому президентові США подобається Угорщина. Він також зазначив, що президент Китаю відвідав дві країни ЄС — Францію та Угорщину, а серед друзів Угорщини є президент Туреччини, правильний партнер — президент Росії, і добрий друг — прем’єр-міністр Ізраїлю.
"Навряд чи щось подібне було в історії угорської дипломатії”, – заявив угорський лідер.
Він додав, що мета створення союзів у світі полягає в тому, щоб угорці мали змогу отримати від цього реальну вигоду.
