Відправлення солдатів КНДР до Росії було ідеєю Пхеньяну, а не Кремля. Однак Володимир Путін негайно дав свою згоду на цей крок.
Про це пише The New York Times з посиланням на американських чиновників.
Як зазначає видання, коли цієї осені до Росії почали прибувати війська з Північної Кореї, деякі західні політики розцінили це як доказ того, що Кремль сильно потребує додаткової сили.
Проте, за даними американських спецслужб, ініціатива щодо розміщення військ виходила від Пхеньяна, а не від Москви, хоча Путін швидко підтримав цей крок.
За оцінками України та західних країн, лідер Північної Кореї Кім Чен Ин направив до Росії щонайменше 10 тисяч своїх військових.
Ці сили переважно приєдналися до російських підрозділів, які ведуть контрнаступ у Курській області проти українських військ.
Американські посадовці вважають, що північнокорейський лідер не отримав щось негайно від Росії за свою допомогу. На їхню думку, він, ймовірно, розраховує на підтримку Москви в майбутньому. Зокрема, в дипломатичних питаннях, у разі криз або через надання технологій.
За інформацією американських та українських посадовців, північнокорейські війська активно вступили в бойові дії, і вже є загиблі серед солдатів КНДР.
Український чиновник, який стежить за переміщенням північнокорейських військ, повідомив, що вони нарощують свою присутність на лінії фронту та діють у тандемі з російськими підрозділами. За його даними, до 200 північнокорейських солдатів загинули, а кілька десятків отримали поранення, хоча російська сторона намагається замовчувати ці втрати.
КНДР відправила війська до Росії
Восени стало відомо, що Північна Корея направила до Росії понад десять тисяч своїх солдатів. Після проходження навчань частину з них направили в Курську область. Там вони разом з російськими військовими ведуть бойові дії проти українських сил.
16 грудня президент Володимир Зеленський підтвердив, що РФ почала використовувати північнокорейських військових у бойових операціях на території Курської області.
18 грудня Андрій Коваленко, керівник Центру протидії дезінформації при РНБО України, повідомив, що втрати північнокорейських військ в цьому регіоні вже перевищують 200 осіб.
