Від початку широкомасштабного вторгнення Росія втратила в Україні близько 700 тисяч своїх вояків та змарнувала на війну понад 200 млрд доларів. Про це сказав глава Пентагону США Ллойд Остін під час виступу на Національному безпековому Форумі Рональда Рейгана.
За словами міністра, лише за перший рік повномасштабної війни в Україні Росія втратила більше, ніж за всі конфлікти, в яких вона брала участь з часів Другої світової війни.
Як відзначив Ллойд Остін, в останні місяці росіяни втрачають на полі бою до тисячі своїх вояків щоденно.
"Росія заплатила приголомшливу ціну за дурість Путіна", – наголосив глава Пентагону.
Він назвав ознакою слабкості звернення Путіна до Північної Кореї про підтримку військами.
Закликавши наступну адміністрацію продовжувати підтримку України, Остін оголосив про надання Києву нового пакета допомоги на суму близько 1 млрд доларів. Він, серед іншого, містить дрони, ракети для систем HIMARS, а також підтримку критично важливого обслуговування та забезпечення. За його словами, з урахуванням цього пакета загальна сума безпекової допомоги, яку США виділили Україні з лютого 2022 року, становить понад 62 млрд доларів.
Контекст ситуації
Міністр оборони США Ллойд Остін розповів про приголомшливу ціну війни для Росії у день, коли президент Володимир Зеленський зустрічався у Парижі з майбутнім главою Штатів Дональдом Трампом.
Як повідомив Трамп, загальні втрати у розв’язаній Росією війні проти України становлять близько мільйона військовослужбовців. Армія РФ, за підрахунками Трампа, втратила близько 600 тисяч солдатів, Україна – близько 400 тисяч воїнів.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що від початку повномасштабної війни загинули 43 тисячі українських військових. Ще 370 тисяч — поранені.
За даними Генштабу ЗСУ, з 24 лютого 2022 року станом на 9 грудня 2024 загальні бойові втрати армії РФ становили 754 590 осіб. За добу українські військові ліквідували або поранили приблизно 1200 окупантів.
