Керівник Офісу президента Андрій Єрмак у складі української делегації, яка прибула з візитом до США, зустрівся з представниками чинної влади та можливими політиками з наступної адміністрації. Про це повідомили в Офісі президента України.
За інформацією ОП, в межах візиту Андрій Єрмак відвідав Вашингтон, Нью-Йорк та Флориду. Він зустрівся з представниками Дональда Трампа, нещодавно обраного президентом.
Під час зустрічей керівник ОП детально розповів про ситуацію на фронті. Він також передав прапори українських бригад: 95-ї ОДШБр, 92-ї ОШБр, 80-ї ОДШБр, 57-ї ОМПБр та 3-ї ОШБр.
"Сторони обговорили плани Росії, а також те, які кроки треба зробити, щоб їх зірвати", – розповіли в канцелярії українського президента.
Ще одна зустріч відбулася у Білому домі, де Андрій Єрмак спілкувався з радником із нацбезпеки президента США Джейком Салліваном, повідомили без подробиць в ОП.
За інформацією західних ЗМІ, ця зустріч тривала близько години. На брифінгу за її результатами Салліван пообіцяв "лавинообразну" військову допомогу України в найближчі тижні, пише The Guardian.
Андрій Єрмак також зустрівся з низкою представників політичних та бізнес кіл Сполучених Штатів. Зокрема, як відзначили в ОП, він провів переговори з лідером республіканців у Сенаті Мітчем Макконнеллом, лідером демократів в Палаті та співголовою юридичного комітету Сенату США Ліндсі Гремом.
Що передувало
Про візит української делегації на чолі з Андрієм Єрмаком до США західні ЗМІ повідомили 3 грудня.
За їхніми даними, українці мали намір зустрітися з радниками Трампа. Зокрема, з автором "мирного плану" для України 80-річним генералом у відставці Кітом Келлогом. Його Трамп планує призначити спецпредставником з питань України та Росії.
Метою візитку, як припускає The Wall Street Journal, є спроба схилити команду Трампа на свій бік щодо завершення війни в Україні.
Як пише видання з посиланням на джерела, українці налаштовані оголосити про готовінсть до миру.
