Президент США Джо Байден особисто привітав з перемогою на виборах Дональда Трампа й пообіцяв сприяти впорядкованому переходу влади. Зустріч політиків відбулася 13 листопада у Білому домі, повідомляє CNN.
Байден влаштував прийм в Овальному кабінеті, куди Трамп останні чотири роки мріяв повернутися.
"Що ж, пане обраний президенте, колишній президенте, Дональде, вітаю вас", – сказав Байден.
Після цього політики потиснули один одному руки.
Своєю чергою Дональд Трамп відзначив, що політика – це важка справа.
"У багатьох випадках це не дуже приємний світ (політики – ред.), але сьогодні це приємний світ, і я дуже ціную це", – сказав лідер республіканців.
Як відзначає видання, зазвичай, в зустрічах двох лідерів, що передують передачі влади, беруть участь перші леді. Джил Байден надіслала відповідне запрошення Меланії Трамп. Однак та відмовилася, пославшись на раніше заплановані зобов’язання, пов’язані з її книгою.
Попри це перша леді доєдналася до президента Джо Байдена під час прийому. Вона привітала Дональда Трампа з поверненням до Білого дому та передала йому власноруч написаного листа з привітаннями для пані Трамп. За інформацією видання, в посланні також висловлювалася готовність допомогти з перехідним періодом.
Більше про спілкування Трампа та Байдена
Попередня публічна зустріч політиків відбулася під час теледебатів 27 червня. Тоді вони не обмінювалися рукостисканнями. Більш того намагалися уникати дивитися один на одного, приділяючи увагу ведучим та уявній аудиторії.
Після цього Джо Байден та Дональд Трамп спілкувалися телефоном. Чинний президент зателефонував своєму опоненту після спроби замаху на лідера республіканців, вчиненої 15 вересня. Як відзначив Трамп, це була приємна розмова. За його словами, йшлося про його подальший захист Секретною службою.
6 листопада Джо Байден телефоном привітав Дональда Трампа з перемогою на виборах президента США.
