Рон Дермер, довірена особа прем’єра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу, зустрівся з новообраним президентом США Дональдом Трампом.
Про це інформує Axios із посиланням на свої джерела.
Представник Ізраїлю, з яким вдалося зв’язатися журналістам, повідомив, що метою зустрічі було передати Трампу послання від Нетаньягу. А також ознайомити його з ізраїльськими планами щодо ситуації в секторі Гази, Лівані та Ірані на наступні два місяці перед його офіційним вступом на посаду.
"Одна з речей, яку ізраїльтяни хотіли обговорити з Трампом, — це те, які питання він хотів би бачити вирішеними до 20 січня, а які – можуть почекати", — сказав один з американських чиновників.
За словами співрозмовників агенції, на зустрічі обговорювалися ініціативи щодо припинення бойових дій, плани щодо Гази після завершення війни. А також можливості для покращення ізраїльсько-саудівських відносин.
За даними джерела Axios, Рон Дермер також зустрічався з колишнім радником президента Трампа, Джаредом Кушнером.
Американські офіційні особи повідомили, що Беньямін Нетаньягу заздалегідь сповістив адміністрацію президента США Джо Байдена про намір Дермера зустрітися з Трампом.
Раніше ізраїльський прем’єр заявляв, що за п’ять днів після виборів він тричі поспілкувався з Трампом. За його словами, вони поділяють спільне бачення щодо "великих можливостей для Ізраїлю", зокрема в аспекті миру та шляхів його поширення.
Позиція Дональда Трампа щодо Ізраїлю
30 жовтня The Times of Israel повідомило, що в липні 2024 року Дональд Трамп, перебуваючи у своєму маєтку в Мар-а-Лаго, звернувся до прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу. Він попросив завершити конфлікт у секторі Гази в разі його перемоги на виборах президента США у 2024 році.
Крім того, республіканець також представив Нетаньягу план з чітким графіком дій.
1 листопада Reuters повідомило, що іранські керівники та їхні союзники в Лівані, Іраку та Ємені мають побоювання. Зокрема, через те, що після перемоги Дональда Трампа на виборах президент США може дозволити ізраїльському лідеру здійснити удари по іранських ядерних об’єктах.
Також The Wall Street Journal інформувало, що після інавгурації в січні 2025 року новообраний президент планує різке посилення санкцій проти Ірану. Також він хоче обмеження експорту іранської нафти, використовуючи оновлену стратегію "максимального тиску".
