Законопроєкт №9665, який ухвалила Верховна Рада, спрямований не проти населення, а проти "чорних лісорубів". Тож за зберігання дров для обігріву помешкань українців не штрафуватимуть.
Про це сказав один з авторів законопроєкту Максим Павлюк, якого цитує речниця фракції "Слуга Народу" Юлія Палійчук.
За словами парламентарія, законопроєкт націлений на боротьбу з нелегальним лісовим бізнесом, а не на перевірку дров у приватних господарствах. Він спростував інформацію, яка з’явилася в медіа, про заборону зберігання дров без супровідних документів, назвавши її “відвертою неправдою”.
Павлюк запевняє, що документ не зачіпає власників невеликих об’ємів деревини – до 30 кубометрів сосни або 15 кубометрів дуба. Кримінальна відповідальність передбачена лише за зберігання деревини вартістю понад 30 тисяч гривень.
Народний обранець від “Слуги народу” переконує – навіть якщо хтось уже заготував більше встановленої норми для власного використання, штрафів не буде. Законопроєкт ще не набрав чинності та почне діяти не раніше підготовки до наступного опалювального періоду.
"Цей законопроєкт покликаний не шукати дрова у дворах людей, а запобігти обігу нелегальної деревини та зберегти природу, привести норми українського законодавства до європейських вимог", — додав депутат.
Зазначимо, законопроєкт №9665 ухвалили в цілому ще 10 жовтня. Він передбачає посилення штрафів за незаконний обіг деревини. Зараз закон передбачає 17-25,5 тисяч гривень штрафу, тоді як новий документ підвищує їх до 34-85 тисяч гривень. Наразі документ чекає підпису президента Володимира Зеленського.
