Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто 31 жовтня виступив з доповіддю на безпековій конференції у Мінську. У промові, яку він розпочав російською, Сійярто наголосив, що для нього є великою честю відвідати захід. Про це стало відомо з відео, яке поширили російські пропагандистські ЗМІ.
Міністр також заявив, що вважає "великою честю" перебувати у Мінську, де він представляє "позицію Угорщини у сфері глобальної безпеки".
Надалі він перейшов на англійську. Та висловив сподівання, що його не засудять у Брюсселі за дискусію у Мінську, повідомляє "Радіо Свобода".
У подальшій промові Сійярто Петер Сійярто наголосив, що сучасний світ вимагає слідувати мейнстриму на 100%. Інакше, як сказав політик, ваше право озвучувати свою власну позицію миттєво буде поставлено під сумнів.
"Це дуже чітко показує низький рівень стандартів політичних дебатів на нинішньому етапі в Європі", – заявив Петер Сійярто.
Він вважає, що наразі є зовнішні та внутрішні гравці, які прагнуть, щоб Угорщина відмовилася хоча б від частини свого суверенітету. Однак, як запевнив міністр, цього не станеться.
Дипломат також відзначив, що Будапешт відчуває "велику тривогу у зв’язку з конфліктами". Й запропонував підтримувати контакти та діалог для їхнього вирішення.
"Ми повинні не спалювати мости, а створювати зв’язки. Замість того, щоб спалювати мости, будуйте їх", – сказав угорський урядовець.
На його думку, відсутність діалогу в Євросоюзі призвела до створення "менш безпечного і конкурентоспроможного простору".
Більше про конференцію у Мінську
У заході, окрім Сійярто беруть участь очільники російського МЗС Сергій Лавров і Сирії Бассам Саббах.
З доповідями виступали самопроголошений диктатор Білорусі Олександр Лукашенко та віцепрем’єр Сербії Александр Вулін.
Ініціатори зустрічей у Білорусі намагаються представити свої дискусії, як конкурента Мюнхенській безпековій конференції.
Напередодні заходу в Мінську французька депутатка Європарламенту Наталі Луазо розкритикувала участь у конференції глави угорського МЗС. Вона вважає візит Сійярто до Білорусі ганьбою для ЄС.
