За даними української розвідки Росія застосує перших військових з КНДР у зонах бойових дій 27-28 жовтня. Про це повідомив президент Володимир Зеленський.
За його словами, це очевидний ескалаційний крок Росії. Він свідчить про справжні наміри Кремля – і це продовження війни, наголосив Зеленський.
Він також закликав світових лідерів відреагувати на цей крок РФ принципово та сильно.
"Фактичне залучення Північної Кореї до бойових дій повинно отримати відповідь у вигляді не заплющених очей та розгублених коментарів, а відчутного тиску як на Москву, так і на Пхеньян заради дотримання Статуту ООН і покарання за ескалацію", – заявив Володимир Зеленський.
Що кажуть у ГУР про солдатів КНДР
За даними Головного управління розвідки, до Росії з Північної Кореї прибули близько 12 тисяч військових. Приблизно 500 з них – це офіцери. Троє мають чин генерала.
"Для організації взаємодії, окупанти планують закріпити одного перекладача та трьох військовослужбовців РФ за кожними 30 військовими КНДР", – розповіли в українській розвідці.
Згідно з перехопленою ГУР розмовою російських загарбників, північнокорейських військових очікують на Курському напрямку. Як стверджує один з вояків 810-ї окремої бригади морської піхоти ЗС Росії, підрозділ солдатів з КНДР отримав умовну назву батальйон "К".
Раніше очільник ГУР Кирило Буданов повідомляв, що приблизно 11 тисяч північнокорейських військових проходять тренування на сході Росії. Підготовка, за словами головного розвідника, має завершитися до 1 листопада. Після цього перший ешелон з 2600 вояків вирушить на захід.
