Прем’єр Угорщини Віктор Орбан та лідер боснійських сербів Мілорад Додік, який перебуває під санкціями США, провели зустріч. Про це повідомив глава угорського уряду.
Коментуючи подію, Орбан наголосив, що стабільність на Західних Балканах є дуже важливою для Євросоюзу.
Політик не уточнив, де і коли відбулася зустріч, але назвав її мету.
"Ми віримо у дієвість не повчань і санкцій, а діалогу та співпраці. Моя зустріч з Мілорадом Додіком відбулася з цією метою", – повідомив угорський прем’єр.
Це не перша зустріч одіозних політиків, які не приховують своїх добрих стосунків. У квітні цього року угорський прем’єр Віктор Орбан здійснив візит до столиці Республіки Сербської. Під час сумісної пресконференції політики розкритикували ініціативу ЄС щодо виділення 50 млрд євро на підтримку України.
Більше про Мілорада Додіка
Цей політик є президентом Республіки Сербської – ентитету у складі Боснії і Герцеговини. Він відкрито підтримує Росію. Минулого року відзначив очільника Кремля Володимира Путіна вищою нагородою Республіки.
Окрім цього Додік активізував зусилля, націлені на відокремлення РС від Боснії та Герцеговини. Його сепаратистські наміри загрожують серйозною ескалацією на Балканах.
У червні США запровадили санкції проти мережі, яка фінансувала президента Республіки Сербської. За даними американського Мінфіну, Мілорад Додік використовував своє службове становище для накопичення особистих статків через групу компаній. Ці фірми пов’язані з ним самим та його сином Ігорем Додіком.
