Російські окупанти можуть залучити найманців з Ефіопії до штурмових дій на Покровському напрямку. Іноземців вже тренують для участі в "одноразових" штурмах.
Про це розповів офіцер бригади "Рубіж" Національної гвардії України Володимир Черняк, повідомляє "АрміяInform".
За його словами, останнім часом росіяни трохи виснажилися, здійснюючи класичні "одноразові" штурми на мотоциклах та квадроциклах. Тому зменшили наступальний тиск в районі відповідальності бригади "Рубіж", і, вочевидь, поповнюють підрозділи.
"Противник таки стесав свої наступальні спроможності об нашу оборону. Доукомплектовуються різними шляхами. У нас є інформація що на полігонах тренується дуже багато найманців з країн Африки, в тому числі з Ефіопії. Ми це чуємо по радіоперехопленнях", – розповів Володимир Черняк.
Він припустив, що в наступних "одноразових" штурмах ключову роль виконуватимуть саме іноземні найманці. Як зазначив офіцер бригади "Рубіж", ця ворожа тактика є доволі робочою, особливо влітку. Водночас такі штурми дають Силам оборони найбільше полонених.
Володимир Черняк також зазначив, що росіяни досі не можуть налагодити нормальний зв’язок. У окупантів є рації, до речі, придбані ними власним коштом, однак зв’язок погано налаштований.
"І саме це примушує в багатьох випадках таких росіян, "одноразових", здаватися в полон самостійно", — наголосив захисник.
Іноземні найманці в лавах армії РФ
У листопаді 2025 року міністр закордонних справ України Андрій Сибіга повідомив, що в лавах армії РФ проти України наразі воюють щонайменше 1436 громадян з 36 африканських країн.
Європарламент 12 березня ухвалив резолюцію, яка розкриває шляхи та методи вербування Росією іноземних громадян на війну проти України. У документі йдеться, що Росія через соцмережі вербує громадян з низьким рівнем доходу з країн Африки, Азії та Куби. Іноземців спокушають фальшивими обіцянками працевлаштування, освіти чи громадянства.
Так, наприклад, влада дружньої до РФ Зімбабве визнала вербування своїх громадян на війну проти України. Як розповів міністр інформації африканської країни Жему Сода, на російсько-українській війні загинули щонайменше 15 громадян Зімбабве. Окрім того, триває дипломатична робота над поверненням додому ще 66 зімбабвійців, які залишаються живими.
