Мешканцям Російської Федерації, які скаржаться на перебої з інтернетом та мобільним зв’язком, варто повернутись до використання стаціонарних телефонів.
Про це заявив депутат Держдуми Росії Андрій Свинцов, якого цитує місцевий інформаційний портал.
За його словами, у багатьох домівках досі є стаціонарні телефони, у зв’язку з чим росіянам варто повернутися до дротового зв’язку, а не покладатися лише на мобільні мережі.
Свинцов пояснив, що в умовах війни сучасні технології можуть працювати гірше. Якщо ж мобільний інтернет або Wi-Fi зникають, він радить використовувати дротовий інтернет і техніку, підключену через кабель.
“Можливо, різні перебої будуть, ми живемо в неспокійний час…Тому треба продумувати, аналізувати, переходити, зокрема, і ось на дротовий зв’язок, уже забутий багатьма, але тим не менш він працює, це я сьогодні сам перевірив”, – зазначив він.
Проблеми зі зв’язком в Росії
У Москві вже понад тиждень фіксують масштабні перебої з мобільним інтернетом і зв’язком. Проблеми почалися 6 березня після того, як операторам наказали обмежити інтернет у частині районів нібито з міркувань безпеки. Згодом перестали відкриватися навіть сайти з “білого списку”.
“Білі списки” сайтів Російська Федерація почала тестувати ще влітку 2025 року. Ідея полягає в тому, щоб під час відключення інтернету працював лише обмежений перелік ресурсів. Йдеться про сайти мобільних операторів, держорганів, прокремлівських медіа, а також соцмережі “ВКонтакте”, “Однокласники” і Max.
Схожі перебої з інтернетом фіксувались й торік після атаки українських БпЛА. Після цього мобільний інтернет регулярно обмежували по усій Росії. Зокрема, в деяких містах він був відсутній місяцями.
