Колишній керівник Офісу президента Андрій Єрмак перебуває під охороною тих самих працівників, що і за часів перебування на посаді. Охоронців експосадовця перевели з Управління державної охорони до Служби безпеки України.
Про це повідомив Ярослав Железняк.
За словами нардепа, охорону Єрмака забезпечують чоловіки з іменами Денис, Максим та Владислав. Вони пересуваються двома автівками Škoda з "номерами прикриття". При цьому ексглава ОП їздить в броньованому Mercedes S.
"Охоронці дивляться, щоб було чисто на вулиці. Вони відповідно дають сигнал, коли Андрій Єрмак може виходити", – розповів Железняк.
Перевід з УДО до СБУ
Депутат розповів, що коли Андрій Єрмак керував Офісом президента, за його безпеку відповідали три згадані охоронці. Вони тоді працювали в Управлінні державної охорони і залишилися з ним після звільнення попри те, що УДО вже не могло надавати охорону екскерівнику ОП.
За словами Железняка, після 28 листопада всіх трьох охоронців Єрмака з УДО перевели до СБУ, а саме – в підрозділ "Альфа". Служба безпеки надала охорону вже простому громадянину Андрію Єрмаку в рамках контррозвідувальної справи. Таке рішення не потребує погодження президентом.
"Тобто з УДО його ж охоронців перевели швидко у СБУ, і там вони ж продовжили охороняти Єрмака і далі", — йдеться у розслідуванні.
Депутат вважає прийнятним, що Андрій Єрмак за огляду на діяльність російської агентури перебуває під охороною. Водночас наголошує, що заходи безпеки щодо колишнього держслужбовця здійснюються коштом платників податків – і це, як мінімум, не дуже зрозуміло.
"Тим більше, ну, якщо відверто, то не сильно там вони прямо як охорону робили функцію. Скоріш за все намагалися зробити так, щоб він не попав під об’єктиви камери", — додав Железняк.
Де тепер Єрмак
Як відомо, Андрій Єрмак подав у відставку 28 листопада на тлі корупційного скандалу в енергетиці. Того дня антикорупційні органи провели в нього обшуки. У межах якої справи проводилися слідчі дії – в Національному антикорупційному бюро не пояснили. Про підозру Єрмаку також не оголошували.
Посаду керівника Офісу президента України він обіймав п’ять років.
Через три місяці після звільнення Єрмак вперше з’явився у публічному просторі. 3 березня у своєму Telegram-каналі він повідомив, що очолив комітет Національної асоціації адвокатів України з питань захисту постраждалих від збройної агресії проти України, компенсаційних механізмів та євроінтеграційного правового забезпечення відновлення.
За даними УП, ексглава ОП після звільнення веде закритий і водночас активний спосіб життя: щодня відвідує спортзал, подекуди спілкується з високопосадовцями. Зокрема, відвідав секретаря РНБО Рустема Умєрова, вони спілкувалися близько 3 годин.
Крім того, ексглава ОП зустрічався з радником президента Володимира Зеленського зі стратегічних питань Олександром Камишіним.
Варто нагадати, що після звільнення Андрій Єрмак казав, що піде на фронт, однак не виконав власну обіцянку. У січні 2026 року він поновив право на здійснення адвокатської діяльності.
