Від початку опалювального сезону 2025-2026 років військові РФ здійснили 256 повітряних атак на українські об’єкти енергетики та системи теплопостачання. За даними слідства, удари мали системний і цілеспрямований характер.
Про це інформує Служба безпеки України.
У відомстві зазначають, що з жовтня 2025 року окупаційні сили атакували 11 гідроелектростанцій та 45 найбільших теплоелектроцентралей по всій країні.
Які об’єкти були під ударом
Російська армія завдала 49 прицільних ударів по теплових електростанціях та ще 151 — по електропідстанціях у різних регіонах України. Правоохоронці наголошують, що кожна атака була комбінованою — із застосуванням десятків ракет і ударних безпілотників одночасно.
У відомстві підкреслюють, що удари по енергетиці в період різкого похолодання призвели до масштабних відключень електроенергії та тепла, а також перебоїв із водопостачанням у домівках мільйонів українців.
Які регіони атакували найбільше
Найінтенсивніших ударів зазнали об’єкти теплової та електричної генерації в Києві та Київській області. Також під ударами були Харківська, Одеська, Дніпропетровська, Сумська, Миколаївська і Чернігівська області.
СБУ задокументувала використання балістичних і крилатих ракет “Іскандер”, “Калібр” Х-101, Х-69, а також дронів типу “Герань” під час обстрілів критичної інфраструктури.
Системне знищення енергосистеми України Служба безпеки кваліфікує як злочини проти людяності відповідно до статті 442-1 Кримінального кодексу України. У СБУ наголошують, що йдеться про злочини міжнародного характеру, за які передбачена сувора відповідальність як в українських, так і в іноземних судах.
