Глава НЕК "Укренерго" Віталій Зайченко закликав українців не прогрівати температуру у помешканнях до комфортних 20-22 градусів, натомість – тепліше вдягатися. Змінивши побутові звички, українці зможуть допомогти енергосистемі країни, яка зазнала значних втрат через регулярні атаки РФ.
Про це Зайченко розповів в етері національного телемарафону.
За словами посадовця, попри те, що жовтень був відносно теплий, споживання електроенергії в Україні зросло на 25%.
"Побутові споживачі, які зараз є найбільшими споживачами електроенергії в Україні, мають змінити свою поведінку насамперед. Потрібно не доводити температуру приміщення до максимально комфортних 20-22 градусів, а одягнути додатковий светр і цим допомогти нашій енергосистемі впоратися з тими викликами, з якими ми працюємо", – сказав Зайченко.
На його думку, ввімкнення централізованого опалення лише тимчасово послабить навантаження на енергосистему. Подальше зниження температури призведе до збільшення населенням обсягів споживання електроенергії, вважає глава НЕК "Укренерго".
Він додав, що ранкові та вечірні максимуми споживання електрики тривають з 8:00 до 11:00 та з 15:00 до 22:00 відповідно. Саме в цей час, за словами Зайченка, складна ситуація в енергосистемі.
Про опалювальний сезон та “Укренерго”
Президент Володимир Зеленський оголосив, що офіційний старт опалювального сезону стартував.
Раніше мер Харкова Ігор Терехов попереджав, що "прийдешня зима буде найважчою для міста за всі роки війни" через російські удари по енергоінфраструктурі.
Своєю чергою, міський голова Дніпра Борис Філатов закликав відтермінувати початок опалювального сезону. Цього, за його словами, потребує стан енергетичної системи України, яка зазнала значних втрат через нещодавні російські атаки.
Восени Росія активізувала атаки на енергосистему України. 30 жовтня армія РФ завдала чергового масованого ракетно-дронового удару по Україні.
Через наслідки російських атак енергетики змушені запроваджувати графіки погодинних відключень для балансування енергосистеми.
