Більше ніж половина енергетичних обʼєктів "Укренерго" має інженерно-технічний захист від ударів російських дронів.
Про це повідомляє hromadske з посиланням на дані компанії.
За інформацією НЕК "Укренерго", станом на середину жовтня захищені ключові підстанції для передачі електрики із заходу країні на схід та з півдня на північ.
"На сьогодні — понад половина об’єктів "Укренерго" має антидроновий захист другого рівня. Будівельні роботи ведуться постійно", — розповіли у компанії.
Водночас там повідомили, що будівництво захисних споруд відбувається у дві черги – під час першої споживачам відключають світло. Це необхідно, бо під час проведення робіт на підстанції вимикають обладнання, щоб убезпечити інженерів та енергетиків.
Захист другої черги планують завершити у першій половині 2026 року.
Більше про атаки РФ по енергетиці
Вже четвертий рік Росія цілеспрямована намагається занурити Україну у темряву та холод, систематично завдаючи ударів по енергетиці. Першу масовану атаку росіяни здійснили 10 жовтня 2022 року, застосувавши близько сотні балістичних та крилатих ракет.
Внаслідок обстрілів загинули 23 людини, ще 105 отримали поранення. Ударами було пошкоджено 11 важливих об’єктів інфраструктури у 8 регіонах та місті Києві. Частину областей було знеструмлено.
Після цього росіяни багато разів намагалися покласти українську енергосистему. Одним з наслідків ударів стало те, що Україна, яка постачала електроенергію до Європи, вимушена була імпортувати її.
У третю річницю від першої атаки ворог знов здійснив масований удар. У ніч проти 10 жовтня 2025 року Росія випустила понад 450 дронів і більше ніж 30 ракет. Під ворожим ударом вкотре опинилися об’єкти енергетики.
За даними "Укренерго", аварійні відключення електроенергії запроваджувалися у Києві та 9 областях — Київській, Дніпропетровській, Донецькій, Полтавській, Сумській, Харківській, Одеській, Чернігівській та Черкаській.
