Президентка Молдови Мая Санду звернулася до нації, заявивши про пряму загрозу суверенітету країни з боку Росії.
Про це йдеться у відеозверненні, опублікованому на сторінці президентки Молдови у Facebook.
За її словами, у разі успіху кремлівських планів із дестабілізації, територія Молдови може стати плацдармом для вторгнення в Одеську область.
Пряма загроза суверенітету
Санду підкреслила, що суверенітет, незалежність та європейське майбутнє країни перебувають під загрозою. Вона наголосила, що Росія витрачає мільйони євро, щоб “купити” голоси та здійснити дестабілізацію.
Президентка повідомила, що сотні людей отримують гроші, аби “провокувати хаос, насильство і залякувати суспільство”. Мая Санду також зазначила, що молдовани щоденно піддаються “інтоксикації десятками брехливих повідомлень”.
З її слів, якщо Росія отримає контроль над Молдовою, наслідки будуть катастрофічними не лише для країни, а й для всього регіону. Вона попередила, що свобода пересування може бути обмежена, а Придністровський регіон — дестабілізований.
Мая Санду також заявила, що Кремль має в Молдові спільників, які “за гроші готові продати навіть власну країну”. Вона закликала громадян чинити опір цим силам.
Передісторія
Звернення президентки з’явилося після того, як правоохоронні органи Молдови провели понад 250 обшуків та затримали 74 підозрюваних. Їх звинувачують в організації масових заворушень перед парламентськими виборами 28 вересня. Під час обшуків було вилучено зброю, боєприпаси та камуфляжний одяг.
За даними слідства, підозрювані виїжджали до Сербії для участі у навчаннях, які мали на меті дестабілізувати ситуацію в Молдові.
Голова Служби інформації та безпеки Молдови Олександру Мустяце заявив, що план дестабілізації координували російські спецслужби. За його словами, за операції в Молдові відповідав громадянин РФ Андрій Павлов, який також брав участь в аналогічних операціях в інших країнах.
Раніше агентство Bloomberg та BBC публікували розслідування про втручання Росії у вибори в Молдові через дезінформацію та фінансову підтримку.
