У Міністерстві оборони України повідомили, що з 1 вересня одноразова грошова допомога у разі загибелі військового під час війни сплачуватиметься за новими правилами.
Про це йдеться в повідомленні Міноборони.
У відомстві пояснили, що зміни спрямовані на "забезпечення стабільної та передбачуваної фінансової підтримки членів сімей загиблих захисників". Також там зазначили, що нововведення запроваджують з "урахуванням зростання видатків на оборону, спричинених повномасштабною російською агресією".
Повідомляється, що розмір одноразової грошової допомоги (ОГД) залишається незмінним. Як і раніше, у разі загибелі (смерті) військовослужбовців Збройних Сил в період дії воєнного стану сплачуватиметься 15 млн грн.
Як здійснюватиметься виплата
- 3 млн грн, тобто 1/5 частини від загального розміру ОГД родини загиблих отримуватимуть негайно;
- 12 млн грн, тобто 4/5 частини ОГД держава сплачуватиме поетапно протягом 80 місяців за фіксованим графіком. Це еквівалентно орієнтовно 150 тис. грн щомісяця, і як вважають у Міністерстві оборони, дозволить забезпечити родинам загиблих довгострокову фінансову підтримку.
"Нові правила застосовуватимуться до випадків загибелі, офіційно засвідчених актовим записом про смерть, починаючи з 1 вересня 2025 року. Для членів родин загиблих, смерть яких засвідчена до цієї дати, порядок та терміни виплат залишаються без змін", – розповіли у міністерстві.
Водночас уточнили, що нові правила виплат одноразової грошової допомоги поширюються на всі підрозділи Сил безпеки та оборони України.

Виплата 15 млн грн: хто може отримати
Згідно з постановою Кабміну № 168, родина військового, який загинув в період повномасштабної війни проти РФ під час виконання ним обов’язків з несення військової служби, отримає 15 млн грн.
На грошову компенсацію мають право батьки, діти, а також дружина або чоловік загиблого захисника чи захисниці. На думку військових, держава має враховувати останню волю захисника. Оскільки існують випадки, коли саме дружина, на відміну від проросійськи налаштованих батьків, підтримала вибір чоловіка стати на захист України.
15 млн грн також можуть отримати родини військових, які загинули у полоні. Відповідне рішення Кабінет міністрів України ухвалив у серпні 2025 року.
Раніше президент Володимир Зеленський підписав закон про виплату 15 млн грн сім’ям цивільних, які загинули на війні.
