Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан вважає, що за порушення прав людини проти українських високопосадовців слід запровадити санкції.
Таку заяву угорський прем’єр оприлюднив у Facebook 15 липня.
За словами Орбана, мають бути покарані українські керівники, причетні до загибелі громадянина Угорщини Йожефа Шебештьєна після мобілізації.
"Сьогодні у Брюсселі угорський уряд розпочав негайне включення українських лідерів, винних у смерті громадянина Угорщини Йожефа Шебештьєна, до списку санкцій Європейського союзу з прав людини", – написав угорський прем’єр.
Раніше Віктор Орбан заявляв, що його уряд стежить за тим, скільки угорців мобілізували до українського війська.
Загибель угорця: що відомо
За інформацією низки угорських ЗМІ, в Україні під час мобілізаційних заходів в ТЦК побили 45-річного закарпатця Йожефа Шебештьєна, який має громадянство Угорщини. Нібито через побиття чоловік за три тижні помер у психіатричній лікарні.
Орбан, коментуючи трагічний інцидент, наголосив, що смерть закарпатця – це наслідок "примусової мобілізації в Україні".
У Сухопутних Силах заперечили поширену Угорщиною інформацію, що на Закарпатті начебто через побиття у ТЦК загинув угорський громадянин. Як наголосили у війську, 6 липня у психіатричній лікарні міста Берегове помер громадянин України Йосип Шебештень. Він був мобілізований на законних підставах 18 червня.
До медзакладу Шебештень потрапив під час СЗЧ з діагнозом “гостра реакція на стрес”. Згідно з його медичної карти, жодних тілесних ушкоджень при обстеженні хворого не виявлено, вказали у Збройних силах.
Причиною смерті, яку підтвердила судово-медична експертиза, стала “тромбоемболія легеневої артерії, без ознак тілесних ушкоджень, які могли б свідчити про насильство”.
