Британський уряд запровадив санкції проти Дмитра Фірташа в рамках Глобального регламенту щодо антикорупційних санкцій.
Про це повідомляється на сайті уряду Великої Британії.
Обмежувальні заходи запровадили на підставі того, що Фірташ “є або був залучений до відповідальності за серйозну корупцію або участь у ній”.
Підставою для санкцій стало звинувачення в серйозній корупційній діяльності. Зокрема, Фірташа звинувачують у підкупі державних посадових осіб з метою отримання ліцензій на видобуток корисних копалин та незаконному привласненні майна газотранспортної мережі України.
Санкції також поширили на дружину Дмитра Фірташа Ладу. Її обвинувачують в отриманні фінансової вигоди від корупційної діяльності чоловіка.
Введені санкції передбачають заморожування активів та заборону на пересування подружжя.
Коротко про Фірташа
У березні 2014 року Дмитра Фірташа затримали в Австрії за запитом американських слідчих. Олігарх був випущений під заставу у 125 мільйонів євро та розпочав тривалу боротьбу проти екстрадиції до США, де йому загрожує до 50 років тюрми та повна конфіскація активів.
Протягом останніх років Фірташ зазнав кількох судових невдач в Австрії. Зокрема, у 2022 році він опинився за крок до можливої екстрадиції.
Попри це, 16 червня 2023 року австрійський суд несподівано прийняв рішення на його користь у справі про екстрадицію.
24 червня 2024 року президент Володимир Зеленський підписав указ про продовження санкцій проти Фірташа та інших українських і російських олігархів терміном на 10 років.
