Переговори про транзит азербайджанського газу через Україну не розвиваються. Про це в коментарі для видання "Політаналіз" повідомив голова правління НАК "Нафтогаз України" Олексій Чернишов.
За його словами, з іншими країнами “Нафтогаз” також не веде перемовин про перекачування палива.
На питання про те, що буде з інфраструктурою після припинення транзиту з РФ у 2025 році, Олексій Чернишов зазначив:
"Вся інфраструктура буде працювати у внутрішньому режимі, для потреб України. Ніякої консервації не буде".
Транзит газу з 1 січня 2025
Термін угоди про транзит російського газу в Європу через Україну спливає з наступного року. Сам Чернишов у липні говорив, що Київ не хоче, щоб після цього європейські держави переходили на інший регіон.
Це пов’язано з тим, що в майбутньому Україна почне експортувати газ власного видобутку. Тому перемовини про транзит відбувалися з Азербайджаном, а саме – з компанією Socar.
Проте у серпні про розширення партнерства з цією фірмою заявив голова російського "Газпрому" Олексій Міллер, який разом із російським диктатором Володимиром Путіним відвідав Баку.
Однією з країн, які найбільше зацікавлені в пошуку джерел постачання газу, є Словаччина. До слова, вона досі залежить від російського палива.
13 листопада Reuters повідомило, що словацька компанія SPP підписала пілотний контракт на закупівлю газу з Азербайджану. Однак очільник "Нафтогазу" в коментарі NV сказав, що цей газ буде прокачано не через українську газотранспортну систему.
