Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга, виступаючи на міністерській зустрічі G20, закликав запросити Україну на саміт, що відбудеться у Ріо-де-Жанейро в листопаді.
Про це інформує видання “Інтерфакс-Україна”.
Посадовець зазначив, що було б доцільно, якби питання російської агресії проти України було підняте на саміті G20 у Ріо-де-Жанейро. Зокрема, щоб президент України міг би взяти в ньому участь. Він підкреслив, що це сприяло б наближенню миру і допомогло б визначити дату та місце проведення другого саміту миру.
Він акцентував на важливості дати 19 листопада, коли мине 1000 днів з моменту початку масштабної агресії Росії проти України.
“Ми вважаємо, що ігнорування цієї символічної дати з боку G20 продемонструє слабкість і небажання розв’язувати глобальні проблеми“, – заявив міністр.
Очільник Міністерства закордонних справ наголосив на амбітних цілях бразильського головування. Серед них соціальна інтеграція, боротьба з голодом та бідністю, енергетичні перетворення, а також сталий розвиток інститутів глобального управління. Він вважає, що важливо продовжувати узгоджувати та об’єднувати зусилля партнерів і донорів для втілення української гуманітарної ініціативи “Зерно з України”.
Чиновник підкреслив, що водночас агресія РФ проти України перешкоджає ефективній реалізації цих пріоритетів і сталого розвитку в цілому. Він зазначив, що Росію потрібно зупинити, інакше агресія може стати нормою. За словами Андрія Сибіги, в такому випадку всі агресори в різних куточках світу зможуть вільно порушувати кордони та силою захоплювати території.
Саміт G20
ЗМІ повідомили, що деякі західні урядовці намагаються зменшити очікування від “плану перемоги” президента Володимира Зеленського, стверджуючи, що не бачать у ньому значних досягнень.
Оскільки немає жодних ознак того, що Кремль планує відступати з України, союзники також обговорюють можливість безпосереднього звернення до Путіна напередодні зустрічі G20, що відбудеться у Бразилії в листопаді, як повідомило одне з джерел.
Нагадаємо, минулого року Путін пропустив саміт, який проходив у столиці Індії. А також саміт країн БРІКС у Південно-Африканській Республіці, щоб уникнути можливого політичного осуду та ризику арешту за ордером МКС.
