Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба подав у відставку. Це вже шостий урядовець станом на зараз, який залишає свою посаду.
Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова Верховної Ради Руслан Стефанчук.
“До Верховної Ради України надійшла заява від Міністра закордонних справ України Кулеби Д.І. про відставку. Заяву буде розглянуто на одному з найближчих пленарних засідань”, — написав він.

За інформацією "Української правди", яку та отримала від джерел в Офісі президента, ймовірним наступником Кулеби стане перший заступник голови МЗС Андрій Сибіга.
Нагадаємо, що Дмитро Кулеба обіймав посаду міністра з 4 березня 2020 року.
Можливі перестановки в уряді
Напередодні, 3 вересня, до Верховної Ради надійшли заяви про відставку від кількох міністрів та одного посадовця, серед яких:
- Олександр Камишін, міністр з питань стратегічних галузей промисловості;
- Денис Малюська, міністр юстиції;
- Руслан Стрілець, міністр захисту довкілля та природних ресурсів;
- Віталій Коваль, голова Фонду державного майна;
- Ольга Стефанішина, віцепрем’єр-міністерка, міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції;
- Ірина Верещук, віцепрем’єр-міністерка, міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Згідно з інформацією від Суспільного, Стефанішину планують призначити на посаду міністерки юстиції та віцепрем’єрки з питань євроінтеграції. Спікер парламенту Руслан Стефанчук зазначив, що парламент розгляне всі заяви про відставки на одному з найближчих пленарних засідань.
Камишін повідомив, що продовжить працювати в оборонній сфері, проте вже в іншій ролі. За даними нардепа Ярослава Железняка, замість Стрільця Міндовкілля може очолити заступниця міністра з питань європейської інтеграції Світлана Гринчук.
Після цієї новини голова фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія оголосив, що більша частина складу Кабінету міністрів зазнає змін. Так, за його словами, "день звільнень" відбудеться в середу, 4 вересня, а нові призначення робитимуть 5 вересня.
