У зв’язку зі спекою, що повернулася останніми днями, в Україні спостерігається збільшення використання електричної енергії. Відтак, 19 серпня будуть введені планові відключення електропостачання.
Про це інформує пресслужба НЕК "Укренерго".
Відключення електрики заплановане 19 серпня з 17:00 до 21:00. Поза цим часовим проміжком обмеження не передбачені.
Голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький попередив, що цього тижня країну очікує нова хвиля спекотної погоди, що призведе до повернення дефіциту енергії через збільшення споживання.
Він нагадує – економне використання електроенергії стане критично важливим для мінімізації незручностей для споживачів з понеділка по п’ятницю. На відміну від попереднього тижня, коли дефіцит енергії фіксувався лише ввечері, цього тижня він буде відчутний цілодобово.
Нагадаємо, раніше заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук висловила занепокоєння, що через очікувану спеку можливе повернення до стабілізаційних відключень електроенергії.
Станом на ранок 17 серпня 488 населених пунктів в Україні залишалися без електрики через бойові дії та технічні несправності.
Що відомо про відключення світла в Україні
Варто зазначити, що великий дефіцит електрики в Україні є наслідком 8 ракетних атак Росії, які були здійснені протягом поточного року на енергооб’єкти.
Це призвело до втрати Україною приблизно 9 ГВт електроенергії, що дорівнює енергоспоживанню таких країн, як Нідерланди чи Фінляндія. Або сукупному комбінованому споживанню Словаччини та країн Балтії у години пікового навантаження влітку.
Державна компанія "Укренерго" підкреслює, що наразі експорт електроенергії не здійснюється та не планується в майбутньому.
