У Банґладеш після втечі з країни прем’єр-міністерки Шейх Хасіни та на тлі масових протестів головнокомандувач армії оголосив про формування тимчасового уряду. Таку заяву 58-річний генерал Вакер-Уз-Заман зробив у телеефірі під час звернення до нації, повідомляє Reuters.
"Я обіцяю вам усім, що ми відновимо справедливість щодо всіх вбивств і несправедливості. Ми просимо вас вірити в армію країни", – сказав головнокомандувач ЗС Банґладеш.
Водночас він закликав всіх у подальшому обирати ненасильницькі та мирні шляхи. За його словами, Бангладеш нараз "переживає революційний період".
Вакер-Уз-Заман також сказав, що провів переговори з лідерами основних політичних партій, за виключенням правлячої політсили. Надалі він планує зустрітися з президентом Мохаммедом Шахабуддіном. Як відзначив генерал, метою зустрічі буде обговорення подальших кроків.
Окрім цього, з 6-ої ранку вівторка, 6 серпня в країні будуть відкриті всі школи, заводи, коледжі та університети. Раніше на тлі масових заворушень за рішенням уряду країни було запроваджено цілодобову комендантську годину.
Протести в Бангладеш – в чому причина?
Антиурядові акції, під час яких загинули сотні людей, тривали у країні декілька тижнів. Протести почалися після того, як наприкінці червня Верховний суд вирішив відновити систему розподілення державних посад. Пропонувалось 30% посад резервувати за родичами ветеранів війни за незалежність Бангладеш 1971 року.
Для придушення протестів 19 липня уряд ввів військових. Під час сутичок з силовиками були жертви, точна кількість яких наразі невідома. Так, лише в неділю, 4 серпня, під час сутичок із загинули щонайменше 90 осіб.
В країні почалися масові арешти, було затримано понад 11 тисяч людей. Окрім цього у Бангладеш почали обмежувати доступ до інтернету.
5 серпня стало відомо, що прем’єр-міністерка Шейх Хасіна, яка керувала Бангладеш понад 20 років, подала у відставку та вилетіла з країни. За інформацією ЗМІ, гвинтокрил з посадовицею вирушив до Індії.
