Міський голова Луцька Ігор Поліщук подав заяву про складання своїх повноважень. Її мають розглянути на сесії міськради 25 березня.
Про це стало відомо з документів на сайті міськради.
Зокрема, на сайті оприлюднено проєкт рішення, яким погоджується відставка Луцького міського голови.
Депутатам радять "взяти до відома факт звернення міського голови Поліщука Ігоря Ігоровича з особистою заявою до Луцької міської ради про складання ним повноважень міського голови".
Також пропонується достроково припинити повноваження міського голови Ігоря Поліщука.
"Звільнити Поліщука Ігоря Ігоровича з посади міського голови 25.03.2026 у зв’язку з достроковим припиненням повноважень відповідно до пункту 9 статті 36 КЗпП України, пункту 1 частини 1 статті 79 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"", – йдеться у проєкті рішення.
Варто зазначити, що на офіційних сторінках Ігоря Поліщука в соцмережах жодних пояснень чи анонсів відставки немає.
19 грудня детективи НАБУ в межах справи про $30 тисяч хабаря провели обшуки в обласній та міських радах. Про підозру оголосили екснардепу та чинному голові однієї з фракцій Волинської облради та депутату Луцької міськради. За даними ЗМІ, йдеться про Анатолія Вітіва та Миколу Федіка.
Луцьк після відставки мера
За законодавством у разі звільнення Ігоря Поліщука керуватиме мерією секретар Луцької міськради Юрій Безпятко. Однак він теж написав заяву про звільнення. Тож Луцьк опинився за крок до безвладдя.
Однак голова фракції "Батьківщина" у Луцькраді Олександр Козлюк вважає, що питання керування містом буде вирішено. За словами депутата, якщо Безпятко також звільниться, на сесії оберуть виконавця обов’язків міського голови.
"Будь-кого з колег депутатського корпусу обираємо секретарем ради і знову ж це безперервно буде виконуватись. Тобто я не бачу тут ніякої проблеми. Юридично це забезпечити можливо", – сказав депутат.
Схожої думки дотримується колега Козлюка голова фракції “Слуга народу” у Луцькій міськраді Роман Бондарук. Він вказав, що попри можливу одночасну відставку мера та секретаря міськради на місцях залишаться керівники департаментів, комунальних підприємств і повсякденна робота містапродовжиться.
