Розвідка Штатів стверджує, що іранський режим, попри майже два тижні безперервних бомбардувань з боку США та Ізраїля, не перебуває під загрозою падіння.
Про це повідомляє Reuters з посиланням на обізнані з цим питанням джерела.
Згідно зі звітом розвідки, підготовленим кілька днів тому, іранський режим і надалі зберігає контроль над населенням, а ознак його розпаду наразі немає. Духовенство країни залишається згуртованим навіть після ліквідації верховного лідера Алі Хаменеї 28 лютого.
Тим часом президент США Дональд Трамп на тлі зростання цін на нафту заявив, що планує “незабаром” завершити найбільшу військову операцію США з 2003 року. У Вашингтоні визнають, що домовитися про завершення війни буде складно, якщо жорстка лінія іранського керівництва збережеться.
Ізраїльські чиновники у закритих розмовах також визнають, що немає гарантій, що війна призведе до падіння клерикальної влади в Ірані. Водночас через динаміку подій ситуація в країні все ж може змінитися.
Військова операція проти Ірану
28 лютого США та Ізраїль почали масовані удари по Ірану, серед цілей була і столиця Тегеран. Трамп пояснив, що операція спрямована на знищення іранської ракетної інфраструктури та звинуватив Тегеран у підтримці бойовиків у Сирії, Лівані, Іраку і ХАМАС.
Іран відповів ракетними та дроновими атаками по Ізраїлю і американських базах у регіоні. Вибухи фіксували у Бахрейні, ОАЕ, Кувейті та Саудівській Аравії.
Після початку ударів стало відомо про загибель верховного лідера Ірану Хаменеї. Новим верховним лідером країни обрали його сина Моджтабу Хаменеї.
