Близько семи місяців тому Україна запропонувала США власні технології для перехоплення іранських дронів, однак Вашингтон відмовився. Лише нещодавно Штати вирішили переглянути це рішення.
Про це повідомляє Axios.
За словами одного з американських посадовців, відмова від допомоги України стала одним із найсерйозніших тактичних прорахунків США після початку бомбардувань Ірану 28 лютого. Удари дешевих іранських безпілотників призвели до загибелі семи американських військових, а їх перехоплення обійшлося Вашингтону та регіональним союзникам у мільйони доларів.
Як пише Axios, 18 серпня під час закритої зустрічі у Білому домі український лідер Володимир Зеленський пропонував Трампу вітчизняні дрони-перехоплювачі як посилення партнерства та подяку за допомогу США у протидії російській агресії.
Ба більше, українська делегація показала презентацію з картою Близького Сходу й попередила, що Іран нарощує використання дронів-камікадзе. Для протидії Київ пропонував створити “дронові хаби” з радарами на території Туреччини, Йорданії та країн Перської затоки.
Трамп доручив своїй команді вивчити пропозицію України, однак далі справа не просунулась. За словами одного з американських чиновників, оточення президента тоді сприйняло Зеленського як “надто самопіарливого” лідера залежної держави.
Бойові дії на Близькому Сході
28 лютого США та Ізраїль почали військову операцію проти Ірану. Під удари потрапили військові об’єкти по всій країні та керівництво. У перший день стало відомо про ліквідацію верховного лідера країни Алі Хаменеї та керівництва силового блоку.
У відповідь Іран атакує Ізраїль, бази США та цивільну інфраструктуру сусідніх країн, залучаючи “Хезболлу”. Україна, своєю чергою, направила фахівців із безпілотників для захисту американських баз у Йорданії.
