Голова ізраїльського уряду Беньямін Нетаньягу закликав народ Ірану “протистояти режиму”, аби в майбутньому обидві країни стали “хоробрими друзями”.
Про це повідомляє ВВС.
У відеозверненні Нетаньягу безпосередньо звернувся до іранців, закликавши їх протистояти режиму в країні. Під музику та кадри, на яких люди махають прапорами Ірану, прем’єр-міністр Ізраїлю заявив, що Тель-Авів прагне звільнити країну “від ярма тиранії”. Він також додав, що зрештою саме іранці повинні покласти край режиму.
“Я вірю, що якщо ви повстанете в момент істини, недалеким буде день, коли Ізраїль та Іран знову стануть відважними друзями”, – додає він.
Війна в Ірані
28 лютого США та Ізраїль розпочали спільні удари по Ірану, заявивши, що їхня мета – зупинити ядерну програму Тегерана та знищити його ракетний арсенал. Того ж дня стало відомо про загибель верховного лідера Алі Хаменеї внаслідок бомбардування. Спочатку про це повідомив президент США Трамп, згодом інформацію підтвердили офіційно.
Станом на 9 березня бойові дії продовжуються. Удари завдаються не лише по військових, а й по енергетичних об’єктах.
На цьому тлі Україна направила до Йорданії дрони-перехоплювачі та групу спеціалістів, які допомагатимуть захищати американські військові бази.
Тим часом Асамблея експертів Ірану вже обрала нового верховного лідера країни. Ним став Моджтаба – син загиблого внаслідок бомбардувань лідера Ірану Алі Хаменеї. Натомість президент США Дональд Трамп вже попередив, що без “схвалення” з боку Вашингтона новообраний верховний лідер країни “довго не протримається”.
