Російська Федерація використовує застосунок для геймерів Discord для залучення іноземних найманців на війну в Україні.
Про це повідомляє агентство Bloomberg.
Видання посилається на документи, які підтверджують участь щонайменше двох громадян Південно-Африканської Республіки (ПАР) у бойових діях на боці Москви.
Як геймери з ПАР стали найманцями
Двоє 20-річних чоловіків з Південної Африки використовували ігровий застосунок для гри в Arma 3. Вони заявили про свій намір приєднатись до російської армії у війні проти України після спілкування із користувачем під ніком @Dash.
Південноафриканські геймери зустрілися в Кейптауні та, як стверджується, відвідали російське консульство. У липні 2024 року вони відправились до Росії через Об’єднані Арабські Емірати. Після прибуття вони зустрілися з особою під іменем @Dash і на початку вересня підписали військові контракти під Санкт-Петербургом.
Через декілька тижнів після підписання контракту, згідної з медичної довідки, один із завербованих загинув в Україні. Зазначається, що це сталось 23 жовтня 2024 року в Луганській області. Другий чоловік також перебував у зоні бойових дій, однак його поточний статус у документах прямо не уточнюється.
Скандал у Південній Африці
Ситуація з вербуванням викликала скандал у Південній Африці. Військова діяльність на боці іноземних збройних сил або надання їм допомоги суворо заборонені в країні з 1998 року.
Адміністрація президента ПАР та Міністерство міжнародних відносин і співробітництва країни не надали коментарів щодо вербування та можливої причетності до нього російського консульства. Російське посольство і консульство в Кейптауні також проігнорували запити журналістів. Варто зазначити, що пресслужба самого застосунку Discord, який був заблокований у Росії з жовтня 2024 року, також не відповіла на запити про коментарі.
