Національний банк України, починаючи з 1 серпня почне вилучення з обігу купюр номіналом 500 гривень старого зразка (2003–2007 років). Їх поступово замінять на банкноти зразка 2014 року та подальших років.
Про це інформує пресслужба НБУ.
Відповідно, кількість старих купюр номіналом 500 гривень в обігу зменшуватиметься, а їхнє місце займуть новіші та захищеніші банкноти.
Важливо зазначити, що старі банкноти залишаться в обігу та будуть й надалі платіжним засобом. Тож усі громадяни України зможуть користуватися ними без необхідності спеціального обміну.
Для чого це роблять
У Нацбанку пояснили, що це рішення спрямоване на підвищення якості готівки в обігу, враховуючи зношеність старих банкнот.
Для регулятора важливо, щоб валюта була надійною та якісною, аби українці були впевнені у готівці, яку отримують у торговельних мережах, банках або банкоматах.
У НБУ зазначають, що поступова заміна старих банкнот зробить гроші в обігу захищенішими та більш якісними.
Як відбуватиметься процес заміни
Як вже зазначалось вище, починаючи з 1 серпня Національний банк разом із банками поступово вилучатиме з обігу ці банкноти.
Зокрема:
- банківські установи припинять видачу таких купюр через каси для усіх видів готівкових операцій;
- НБУ більш не постачатиме ці купюри до кас банків.
Таким чином, банкноти номіналом 500 гривень старого зразка, потрапляючи в банки, не повертатимуться в обіг, а вилучатимуться та передаватимуться до Національного банку для перерахування та утилізації.
Заміна банкнот номіналом 500 гривень старого зразка на нові, з посиленою системою захисту, не вплине на готівкові розрахунки громадян, і їм не потрібно вживати додаткових заходів для обміну.
Як відомо, з 1 жовтня 2020 року триває вилучення з обігу банкнот номіналами 1 та 2 гривні зразків 2003–2007 років, а з 1 січня 2023 року – банкнот номіналами 5, 10, 20 та 100 гривень зразків 2003–2007 років. Їх замінюють на монети номіналами 1, 2, 5 та 10 гривень зразка 2018 року та банкноти номіналами 20, 50, 100, 200, 500 та 1 000 гривень зразка 2014 року та наступних років випуску.
У майбутньому, після завершення всіх процесів оптимізації, в обігу залишаться лише сучасні грошові знаки.
