Одну з країн Європейського континенту експерти вважають найбільш вразливою до дій Росії у сфері безпеки та оборони. Йдеться не стільки про класичне вторгнення, скільки про гібридні загрози.
Про це пише The Telegraph.
Найслабша ланка в системі безпеки
Сенатор Ірландії та колишній капітан армії Том Клонан заявив, що Ірландія є “найслабшою ланкою Європи” у сферах оборони, безпеки та розвідки.
За його словами, держава не має сучасних систем виявлення загроз і озброєнь для їхньої нейтралізації. Це робить країну фактично беззахисною перед зовнішніми ризиками.
Як зазначає видання, головні ризики для Ірландії пов’язані не зі сценарієм прямого вторгнення, а з так званими гібридними загрозами.
Йдеться, зокрема, про підводні кабелі та газопроводи в прилеглих водах. За оцінками аналітиків, близько 75% ключових трансатлантичних кабелів проходять через або поблизу ірландської зони відповідальності.
Активність Росії біля інфраструктури
The Telegraph нагадує, що в листопаді минулого року російський розвідувальний корабель "Янтар" фіксували поблизу кабелів, якими користуються Microsoft та Google, чиї європейські штаб-квартири розташовані в Ірландії.
Водночас країна не має сучасних радіолокаційних і гідроакустичних систем. Часто інформацію про дії РФ Дублін отримує від партнерів, зокрема від Великої Британії.
Окремо згадується подія грудня 2023 року, коли британський військовий корабель і вертоліт витіснили російський підводний човен поблизу гавані Корк.
Також видання звертає увагу на інцидент під час візиту президента України Володимира Зеленського, коли в повітряному просторі фіксували безпілотники. Після цього ірландська влада не надала детальних публічних роз’яснень і не оголосила про зміну оборонної політики.
Натомість країни ЄС, розташовані поблизу кордонів Росії, заявляють про намір посилювати оборонні спроможності, розглядаючи РФ як довгострокову загрозу.
