НАБУ та САП оголосили про викриття корупційної схеми на відновленні об'єктів ЖКГ. Фото: НАБУ
НАБУ і САП заявили про викриття корупційної схеми з розкрадання коштів, виділених на відновлення тепло- та водопостачання трьох міст у Донецькій області. Учасники оборудки привласнили понад 140 мільйонів гривень.
Про це повідомляє Національне антикорупційне бюро.
За даними правоохоронців, злочинну групу організував керівник департаменту житлово-комунального господарства Донецької ОДА. До схеми він залучив свого однокласника. Наразі у справі фігурують п’ятеро осіб.
Як кажуть у НАБУ, учасники групи навесні 2023 року, визначивши об’єкти, які підлягали відновленню бюджетним коштом, штучно завищили вартість устаткування та робіт.
Після цього зімітували конкуренцію на торгах і забезпечили перемогу підконтрольної фірми, якою фактично керував однокласник посадовця.
"Попри відсутність належної проєктної документації з нею уклали контракт вартістю понад 200 млн грн на постачання та підключення сімох модульних котелень у Селидовому й Українську. І хоча самі котельні поставили, підключили з них лише дві, але й ті не працювали через брак", – розповіли правоохоронці.
Фото: НАБУ
Імітація відновлення
Надалі фігуранти перемкнули свою увагу на Святогірськ, де імітували діяльність з відновлення водопостачання та водовідведення.
"За договорами гроші перераховували за роботи, які не виконувалися або проводилися "кустарним" методом — без дозволів, проєктів і з грубими порушеннями норм", – кажуть у НАБУ.
Аби приховати злочин, учасники групи підроблювали акти виконаних робіт, безпідставно продовжували строки договорів. Окрім того, вони тиснули на керівників комунальних підприємств, щоб ті прийняли об’єкти на баланс.
"Унаслідок таких дій держава зазнала збитків на суму понад 140 млн грн, якими учасники злочину заволоділи та розпорядилися на власний розсуд, а мешканці прифронтових міст залишилися взимку без опалення та питної води", – розповіли правоохоронці.
Слідчі оголосили 5 учасникам схеми про підозру за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення майна в особливо великих розмірах). Затримані двоє фігурантів – посадовець Донецької ОДА та його однокласник.