Українські кіберспортсмени стикаються з перешкодами у виїзді за кордон на міжнародні змагання. Проте є надія, що нове керівництво Федерації кіберспорту України розвʼяже проблему.
Про це заявив заступник міністра молоді та спорту України Віталій Лавров в інтерв’ю UA.News.
Він розповів, що попередній склад Федерації кіберспорту залучав українців до змагань за кордоном, але частина з них не поверталася. Тож у 2024 році, після Чемпіонату світу, виїзди хлопців призовного віку за запитами Федерації призупинилися.
Однак ситуація може змінитися, оскільки склад Федерації кіберспорту оновився, і тепер нею керує менеджмент команди NAVI.
"Я сподіваюся, що новий склад це перезавантажить і вирішить проблему", – висловився Віталій Лавров.
Урядовець пояснив, що Мінспорту безпосередньо не видає дозволів на виїзд за кордон. Відомство лише передає запит Держприкордонслужбі для сприяння у перетині кордону. І після завершення турніру спортсмени повинні повернутися в Україну.
Керівництво Федерації кіберспорту України
На початку 2025 року новим очільником Федерації кіберспорту України став бізнесмен Максим Кріппа. Йому належать команда NAVI, студія кіберспортивних трансляцій Maincast та компанія GSC Game World, яка розробила гру S.T.A.L.K.E.R.
Також до оновленого складу правління Федерації кіберспорту ввійшли:
- генеральний директор NAVI Євген Золотарьов;
- співзасновник Maincast Віталій Волочай;
- коментатор і стример Михайло Звєрєв;
- тренер NAVI Андрій Городенський;
- операційний директор NAVI Олексій Кучеров.
Максим Кріппа зазначав, що глобальна мета нового керівництва Федерації – показати світу весь потенціал українців у кіберспорті.
