Офіційний старт опалювального сезону в Україні відбудеться 28 жовтня. Але тепло до об’єктів соціальної сфери вже почали подавати раніше.
Про це розповів президент Володимир Зеленський під час спілкування з журналістами, повідомляє "Укрінформ".
"Опалення закладів соціальної сфери в частині громад вже почалося, але офіційно опалення має бути з 28 числа", – сказав глава держави.
Він додав, що на пошкоджених ворогом об’єктах критичної інфраструктури тривають відновлювальні роботи.
Тепло отримують понад 55% об’єктів соціальної сфери у 20 областях країни, уточнив заступник міністра розвитку громад і територій Костянтин Ковальчук.
"Це 5,4 тисячі садочків, майже 5,9 тисяч закладів освіти і майже 2,3 тисяч закладів охорони здоров’я. Крім того, у восьми областях частково подається опалення до житлових будинків", — сказав Ковальчук.
За його словами, до роботи в опалювальний сезон підготовлено понад 17,5 тисяч котелень та понад 17 тисяч кілометрів тепломереж.
Ковальчук також зазначив, що теплий жовтень дозволив відкласти початок подачі тепла і таким чином зекономити ресурси.
За інформацією Міністерства розвитку громад та територій, до експлуатації взимку також готові 194 когенераційні установки. Загальна електрична потужність приладів становить 149,1 МВт. Окрім цього українців забезпечуватимуть теплом 147 блочно-модульних котелень загальною потужністю 291,8 МВт, додали у Міністерстві розвитку громад.
Опалювальний сезон 2025/2026: детальніше
1 жовтня у НЕК “Укренерго” повідомили, що компанія готова до опалювального сезону на 95–97%.
Однак у ніч проти 3 жовтня Росія здійснила масовану ракетно-дронову атаку по Україні, пошкодивши, в тому числі об’єкти газовидобувної галузі. За даними НАК “Нафтогаз”, частина руйнувань – критичні. У компанії наголосили, що мета підступного російського обстрілу – зірвати опалювальний сезон в Україні.
Російські удари по Полтавській та Харківській областях знищили приблизно 60% потужностей видобутку газу в Україні, стверджує Bloomberg.
У жовтні українці на 20% збільшили споживання електроенергії, розповів очільник НЕК "Укренерго" Віталій Зайченко. За його словами, через похолодання та відсутність централізованого опалення люди вмикають електрообігрівачі, що створює додаткове навантаження на енергосистему.
23 жовтня Кабінет міністрів ухвалив рішення про виділення 8,4 млрд грн із резервного фонду держбюджету для стабільного проходження опалювального сезону 2025/2026 року.
Відповідно до постанов уряду, рішення про початок опалювального сезону ухвалюють керівники територіальних громад. Запуск котелень відбувається, коли протягом трьох днів середньодобова температура повітря не перевищує +8 градусів.
За даними Укргідрометцентру, впродовж жовтня середньодобова температура була вищою за згаданий показник.
